Podobno kot klub iz rodnega mesta, je tudi Matjaž Kek v minulem tednu za letošnjo sezono zaključil z evropskimi izzivi. Rijeki v Andaluziji, na gostovanju pri Sevilli, ki brani lovoriko iz minule sezone, varovancem štajerskega stratega ni uspelo uprizoriti presenečenja, saj so domači slavili z zadetkom mladega Denisa Suareza, ki je vratarja Ivana Vargića matiral sredi prvega polčasa. Rečani so skupinski del Evropske lige sklenili s sedmimi točkami, Kantrido tudi v letošnji sezoni ohranili neporaženo, za napredovanje pa jim je ob pomanjkanju izkušenj zmanjkalo tudi kančka sreče.

Ravno Sevilla je bila namreč tista, ki je na prvi medsebojni tekmi na Kantridi v sodniškem dodatku z zadetkom Mbie iztržila točko. Z morebitno zmago nad Španci, bi bilo moštvo s Kvarnerja v zelo ugodni poziciji, a se Kek s tem po zadnji, šesti tekmi skupinskega dela ni želel obremenjevati. “Mislim, da je bilo prikazano na igrišču objektivno. Zavedali smo se, da moramo v tekmah s kvalitetnimi nasprotniki izkoristiti tistih nekaj ponujenih priložnosti in imeti tudi nekaj sreče. Pristop je bil pravi, igralci so odigrali pošteno, čestitam jim za dobro evropsko sezono. Danes smo znova videli, kaj nam manjka, ampak to je vseeno evropski vrh,” je po tekmi pred kamero hrvaške nacionalne televizije dejal Matjaž Kek, ki je bil kljub porazu in posledičnemu izpadu iz Evrope, zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Zadnja tekma jeseni Rečane čaka danes zvečer, ko ob 18. uri gostujejo pri Zagrebu.

V Belgiji Slaviša Stojanović še naprej neuspešno lovi četrto zmago Liersa v letošnji sezoni, ki še vedno zaseda mesto na dnu ligaške razpredelnice. Rumeno-črni na zmago čakajo že skoraj dva meseca, 18. oktobra so z 1:2 ugnali Cercle Brugge, tokrat pa so pred domačimi gledalci remizirali z Westerloojem. Gostje so sicer sredi prvega polčasa vodili že z 0:2, kar je bil tudi izid polčasa, a so varovanci Stojanovića v drugem delu igre hitro prišli do izenačenja, potem ko je v 50. minuti zaostanek znižal Bourabia, pet minut zatem pa je izenačil Traore. Gostje so z zadetkom Koffija znova hitro povedli, končni izid pa je šest minut pred koncem srečanja postavil Nwofor in Liersu priigral 14. točko sezone. Zaostanek za predzadnjim Cercle Bruggom se je kljub temu povečal, saj je slednji ugnal Mouscron.

Slasti zmage na klopi repenskega Krasa še ni okusil niti Anton Žlogar. Kras je tokrat pred dobro napolnjenimi tribunami gostil vodilno Padova in izgubil z 1:3. Rdeče-beli ostajajo pri desetih točkah in ostajajo v borbi za obstanek v ligi. Prve zmage v letošnji sezoni pa se je na klopi kadetske ekipe Al Hilal veselil Oliver Bogatinov, katerega varovanci so po dveh uvodnih remijih tokrat z 2:0 ugnali ekipo Ittihada.

TRENER KLUB LIGA TEKMA MESTO/KROG/TOČKE
Oliver Bogatinov Al Hilal U17 Liga U17 (SAU) Al Hilal U17 2
Ittihad Jeddah U17 0
4/3/5
Goran Jolić SAK Celovec Regionalliga Mitte Zimski premor.
Tomaž Kavčič Qingdao Jonoon Jia League (KIT) Konec sezone.
Matjaž Kek Rijeka 1. HNL (HRV) Sevilla 1
Rijeka 0 (UEL)
2/18/39
Saša Kolman S. Melbourne U20 NPL Victoria U20 (AVS) Konec sezone.
Robert Pevnik Legionovia II liga (POL) Zimski premor.
Miloš Rus Yokohama FC J. League 2 (JPN) Konec sezone.