Kvota slovenskih trenerjev v tujini se je v drugi polovici leta močno skrčila. Poletnemu odhodu Edyja Reja iz Lazia so jeseni sledili Jože Prelogar, Darko Milanič in Iztok Kapušin, po zadnji tekmi sezone pa se je od Japonske poslovil tudi Marijan Pušnik, ki je zadnji dve leti vodil drugoligaško ekipo Avispo iz Fukuoke.

Trenerski stolček se je po petih zaporednih porazih v minulih dneh zagotovo rahlo zatresel tudi Slaviši Stojanoviću, ki je moral po porazu Mouscronom na pogovor s predsednikom kluba. A Ljubljančan je ostal v trenerskem sedlu rumenu-črnih, ki so včeraj gostili visokoleteči Lokeren. Slednji so se v zaostanku znašli že v uvodni minuti, ko je Lierse v vodstvo popeljal Kouemaha, a so se gostje hitro vrnili in v 14. minuti z zadetkoma Leyja poravnali izid. Le-ta se do konca tekme ni več spremenil, Lierse pa je s trinajsto točko znova skočil z zadnjega mesta ligaške lestvice.

Precej bolje gre v Reki Matjažu Keku, ki ga ligaške obveznosti čakajo šele danes zvečer, ko pod stenami Kantride gostuje Osijek. Rečani so imeli tako dovolj časa za obnovitev moči po četrtkovem spektaklu in skalpu belgijskega Standarda, ki je v sklopu petega kroga Evropske lige klonil z 2:0. Oba zadetka so hrvaški pokalni prvaki dosegli že v prvem polčasu, ko sta zadela Moises in odlični Andrej Kramarić, ki je bil natančen z bele točke. Moštvo s Kvarnerja tudi v šesti evropski tekmi na Kantridi ni izgubilo tekme, po štirih remijih so Kekovi varovanci po zmagi nad Feyenoordom slavili še drugič zapored in pred zadnjim krogom sami odločajo o svoji usodi. Za evropsko pomlad bi morala v gosteh ugnati Sevillo.

Z jesenskim delom sezone je na Poljskem zaključil Robert Pevnik. Njegova Legionovia je za konec v gosteh ugnala Sosnowiec. Pevnikovi varovanci so dvakrat zadeli, obakrat se je med strelce vpisal Lewicki, Legionovia pa na zimski odmor odhaja na enajstem mestu, zbrali so 22 točk. S tekmovalnimi obveznostmi pa so v teh dneh pričeli v Savdski Arabiji. Medtem ko Sandi Sejdinovski ni več trener mladinskega moštva, je Oliver Bogatinov s kadeti na prvi tekmi z Al Shababom remiziral.