H koncu se bližajo tudi tekmovalne obveznosti večine slovenskih trenerjev v tujini. Sandi Sejdinovski in Oliver Bogatinov sta s tekmovanjem v Savdski Arabiji končala že pred tedni, včeraj pa je s prvenstvom zaključil tudi Darko Milanič.

A bi slednji verjetno rade volje tekmovalne obveznosti podaljšal še za kak teden. Sturm je imel namreč med tednom lepo priložnost, da bi si z zmago v polfinalu pokalnega tekmovanja priigral evropsko vozovnico, a so si Štajerci privoščili nov spodrsljaj in izgubili z drugoligašem St. Pöltnom, ki si je priigral zgodovinski finale in uvrstitev v kvalifikacije evropske lige, o tekmi smo podrobneje pisali tukaj. Sturm je pokalne rane zacelil na zadnji tekmi prvenstva, saj je na Dunaju premagal domačo Austrio in vijoličastim preprečil pot v Evropo, saj jo je v zadnjem krogu prehitel novinec Grödig, k uspehu katerega je svoj delež dodal tudi Tadej Trdina, ki bo  svojo kariero nadaljeval pri Wolfsbergerju. Srečanje v avstrijski prestolnici se je več ali manj začelo v zadnji četrtini obračuna, ko je v 75. minuti zadel Berić, a so se Dunajčani vrnili v 86. minuti, ko je zadel Jun, a je moštvo iz Gradca še drugič povedlo vsega minuto kasneje, ko je zadel Beichler. Dunajčani so imeli v 89. minuti priložnost, da iztržijo remi in s tem tudi Evropo, a je enajstmetrovko zapravil Grünwald. Sturm je prvenstvo z 48 točkami končal na petem mestu, s trinajstimi zmagami, devetimi remiji in štirinajstimi porazi.

Med tednom je bil v pokalnem tekmovanju na delu tudi Matjaž Kek, a se je gostovanje njegovih varovancev končalo precej bolje. Rijeka je v prvi tekmi finala z zadetkom Tomečaka premagala zagrebški Dinamo, kar je Keku uspelo prvič v letošnji sezoni, ligaški obračuni so se namreč končali z dvema remijema in dvema porazoma Rečanov. Odločitev o pokalni lovoriki bo padla že jutri, na razprodani Kantridi. Rečani so na Maksimirju gostovali tudi v soboto, v okviru 35. ligaškega kroga. Varovanci nekdanjega slovenskega selektorja s podružnico Dinama – Lokomotivo niso imeli posebnih težav, saj so srečanje dobili s kar 1:5, s tremi zadetki je blestel še eden iz garde nekdanjih nogometašev Dinama, Ivan Krstanović, ki spomladi igra odlično in je na zadnjih osmih ligaških srečanjih zabil že deset zadetkov.

V polnem razmahu pa je nogometno dogajanje na Japonskem, kjer so imeli minuli teden znova dvojni tekmovalni spored. Potem ko so varovanci trenerja Marijana Pušnika teden poprej doživeli dva boleča poraza in krepko padli po lestvici, pa je lahko koroški strokovnjak precej bolj zadovoljen z rezultatoma zadnjih dveh tekem. Najprej je Avispa gostovali pri Okuyami in v 81. minuti z zadetkom Hisashija iztržila remi, v srečanju 13. kroga pa se je Avispa pred domačimi gledalci pomerila z Toyamo in jo premagala z izidom 2:1, oba zadetka sta za domače moštvo že v prvem polčasu dosegla Sakai in Ishizu. Moštvo iz Fukuoke se je s štirimi točkami povzpelo po lestvici, ‘ose’ po trinajstih krogih z devetnajstimi točkami zasedajo deseto mesto.

Le še eno dejanje od zaključka sezone loči tudi nogometaše na Apeninskem polotoku, kjer so čez vikend odigrali tekme 37. kroga Serie A. Edoardo Reja je z Laziem gostoval pri milanskem Interju in doživel najvišji poraz v letošnji sezoni, saj so sinje modri izgubili s 4:1, z istim izidom so Rimljane pred tem premagali tudi nogometaši Juventusa in Verone. Lazio je sicer povedel že v 2. minuti srečanja, ko je zadel Biava, a so domačini hitro izenačili z zadetkom Palacia in do konca prvega dela za hrbet vratarja Berishe spravili še dve žogi. Lazio se krog pred koncem lige nahaja na desetem mestu lestvice in za šestouvrščenim Torinom zaostaja tri točke. V boju za prvenstveno lovoriko, prvo po letu 2007, so še vedno nogometaši Crvene zvezde, ki so tokrat gostovali v Užicah in domačo Slobodo premagali z izidom 0:2, pod drugi zadetek pa se je v 40. minuti srečanja podpisal Nejc Pečnik, ki je podobno kot Dejan Kelhar na igrišču preživel vseh 90 minut. Dva kroga pred koncem prvenstvo sicer še vedno ni odločeno, saj so se zmage veselili tudi nogometaši Partizana, ki so pred domačimi gledalci razbili Voždovac in mu nasuli kar pet zadetkov.

Za napredovanje med drugoligaše pa se z Bistro še vedno bori tudi Iztok Kapušin, ki je tokrat sicer ostal brez zmage, Bistra je namreč pri tretjeuvrščenem Stupniku remizirala z 1:1, a je vodilni Maksimir znova izgubil, tokrat kar z 0:4 proti Dubravi, Bistra pa tri kroge pred koncem prvenstva za prvim mesto zaostaja le še za točko, vodilna kluba pa se bosta udarila v predzadnjem, 29. krogu prvenstva. Še pred tem Bistro čaka obračun s HAŠK-om, Maksimir pa gostuje pri četrtouvrščenem Dugem Selu, bi lahko Bistra že prihajajoči vikend zasedla vodilno pozicijo? Že jutri pa čaka varovance trenerja Kapušina polfinalni pokalni obračun z drugoligaško Zelino.