Med slovenskimi ljubitelji nogometa je danes največ pozornosti pobral obračun ljubljanske Olimpije, ki se je v Stožicah veselila pomembne zmage nad slovaško Žilino. Po evropskih mestih pa so bili dejavni tudi trije slovenski trenerji in štirje nogometaši. Slaviša Stojanović in Nejc Pečnik sta se veselila zmage Crvene zvezde, ki jo je slednji tudi povedel v vodstvo; Darko Milanič in Robert Berić sta na gostovanju na Islandiji streljala s praznimi naboji, visoke zmage pa se je lahko razveselil Matjaž Kek, ki sicer tokrat ni namenil priložnosti Matiji Škarabotu. Svoj delež sta pri visokih zmagah svojih klubov pristavila tudi Dalibor Stevanović (Slask Wroclaw) in Branko Ilić (Hapoel Tel Aviv), medtem, ko Elvedin Džinić v dresu Boteva iz Plovdiva ni bil niti na klopi.

Slaviša Stojanović je na prvi uradni tekmi na klopi Crvene zvezde debitiral z zmago. Na beograjski Marakani si je obračun z islandskim IBV-jem ogledalo več kot 30 tisoč glasnih navijačev, ki so videli dva zadetka svojih ljubljencev. Rdeče-bele je v vodstvo popeljal naš Nejc Pečnik, ki se je tako kot Stojanović prvič predstavil na uradnem obračunu in odigral celotno srečanje, zadetek pa si lahko pogledate v spodnjem videoposnetku. Tudi Islandci, v vratih katerih je stal nekdanji vratar Anglije David James, so si pripravili kar nekaj priložnosti, znova pa je briljiral tudi domači vratar Boban Bajković, ki mu je po napaki žoga praktično že ušla preko črte, a sodniki niso priznali zadetka. Zmagovalca je s samostojno akcijo v drugem polčasu odločil povratnik Nikola Mijailović.

CRVENA ZVEZDA 2:0 IBV
Strelci: Pečnik (12), Mijailović (76)

Visoke zmage se je na klopi reškega kluba veselil tudi še drugi nekdanji selektor Slovenije Matjaž Kek. Njegovi varovanci z nasprotnikom iz Walesa pričakovano niso imeli pretiranih težav, saj so že pred povratnim srečanjem razrešili vse dvome o potniku v tretji krog kvalifikacij. Nogometaši Prestatyna se domov vračajo s petimi zadetki v mreži, blestel je predvsem Leon Benko, v minuli sezoni prvi strelec hrvaškega prvenstva, ki je zadel trikrat. Visoko zmago sta v drugem polčasu potridla še Vedran Jugović in Damir Zlomislić. Na ogromno razliko v kakovosti kaže podatek o strelih, domači so sprožili kar 24 strelov, gostje so proti golu Ivana Vargića streljali le dvakrat. Matije Škarabota danes ni bilo v kadru za tekmo.

RIJEKA 5:0 PRESTATYN
Strelci: Benko (19, 23, 60), Jugović (67), Zlomislić (85)

Navijači graškega Sturma verjetno niso preveč navdušeni nad novicami iz Islandije, kjer so Štajerci brez zadetkov remizirali z domači amaterji. Moštvo nekdanjega stratega vijoličastih Darka Milanića si je sicer priigralo nekaj priložnosti za zmago, a niso izkoristili nobene. Robert Berić je odigral celotno srečanje in bil med bolj dejavnimi pri Sturmu, a tudi on ni uspel zabiti za zmago svojega kluba.

BREIDABLIK 0:0 STURM GRAZ

V dresu Hapoela iz Tel Aviva je celotno srečanje odigral tudi slovenski reprezentant Branko Ilić, ki je s klubom gostoval v Bolgariji pri moštvu Beroe Stara Zagora, sicer zmagovalcu bolgarskega pokalnega tekmovanja. Ilić je v dresu izraelskega kluba odigral celotno srečanje in se veselil visoke zmage z 1:4. Gostje so sicer že po devetih minutah igre vodili z dvema zadetkoma prednosti.

BEROE STARA ZAGORA 1:4 HAPOEL TEL AVIV
Strelci: Hirstov (25); Sasha (5), Damari (9, 53), Shechter (60)

Visoke zmage se je veselil tudi nekdanji reprezentant Dalibor Stevanović, ki je po odhodu Roka Elsnerja ostal edini slovenski predstavnik pri Slasku iz Vroclava. Poljski prvaki izpred enega leta so na domačem stadionu gostili črnogorskega predstavnika Rudar iz Plevlje in mu v mrežo nasuli štiri zadetke. Stevanovića sicer ni med strelci, v statistiko pa je v 34. minuti vpisal rumeni karton.

SLASK WROCLAW 4:0 RUDAR PLEVLJA
Strelci: Paixao (5, 9), Sobota (56), Plaku (70)

Elvedin Džinić se ni znašel med osemnajsterico izbrancev trenerja Stanimira Stoilova. Džinićev Botev iz Plovdiva je gostoval v Mostarju pri ekipi Zrinjskega, kjer je pred povratnim srečanjem iztržil remi. Domači so v vodstvo prešli v 21. minuti, ko je zadel Deni Simeunović, v začetku drugega polčasa pa je izenačil rezervist Romario Kortzorg.

ZRINJSKI 1:1 BOTEV PLOVDIV
Strelci: Simeunović (21); Kortzorg (48)