Sandi Sejdinovski in Oliver Bogatinov sta že zaključila s prvenstvom v Savdski Arabiji, prvenstva pa se počasi zaključujejo tudi v ostalih prvenstvih, v boju za lovorike pa so še vedno štirje slovenski trenerji, ki delujejo v tujini, Darko Milanič in Matjaž Kek se borita za naslov pokalnega prvaka, Slaviša Stojanović še vedno zaseda vrh srbske prvenstvene lestvice, medtem ko se Iztok Kapušin z Bistro bori za napredovanje v 2. HNL.

A najprej na daljni vzhod, Japonci so še daleč od zaključka tekmovanja, saj so šele pred kratkim pričeli z aktualno sezono. Drugoligaši so minuli teden odigrali dva kroga, a strateg Avispe, Marijan Pušnik, ni bil zadovoljen s prikazanim, še manj pa z doseženim. Moštvo iz Fukuoke je izgubilo obe tekmi pred domačimi gledalci, najprej so se minimalne zmage veselili nogometaši Kitakyusha, v soboto pa so tri točke iz Fukuoke odnesli še nogometaši Oite, ki so slavili z izidom 1:2, čeprav so domačini preko Ishizuja povedli že v 5. minuti srečanja, gostom pa je v osmih minutah uspel popolne preobrat, po uri igre je iz bele točke natančen Ito, v 68. minuti tekme pa je za zmago zadel Kazama.

Dvojni tekmovalni spored so imeli prejšnji teden tudi hrvaški tretjeligaši, Iztok Kapušin je z Bistro osvojil štiri točke in se še približal vodilnemu Maksimirju, ki je v soboto doživel pravi polom proti Zagorcu, ki je sicer v letošnji sezoni strup za vodilni dvojec lige. Razlika med Bistro in Maksimirjem štiri kroge pred koncem znaša le še dve točki, ekipi pa se bosta udarili še v predzadnjem, 29. krogu prvenstva. Bistra je v četrtek v obračunu kroga s 3:0 odpravila tretjeuvrščeno Dugo Selo in si tako več ali manj že zagotovila najmanj drugo mesto, včeraj pa so imeli varovanci trenerja Kapušina nekaj več težav, saj so po velikem številu zapravljenih priložnosti, do točke z Vrapčem prišli šele v izdihljajih srečanja, z zmago pa bi se na vrhu že izenačili z Maksimirjem.

Rijeka bo letošnjo sezono končala na drugem mestu, čeprav sta do zaključka prvenstva še dva kroga. Varovanci trenerja Matjaža Keka so v tekmi 34. kroga s 3:1 premagali zadnjeuvrščeni Hrvatski Dragovoljac, zadetke so dosegli Krstanović, ki je bil uspešen po najstrožji kazni, ter Kramarić in Lesković, ki sta zadela v drugem polčasu. Splitski Hajduk si je pred domačimi gledalci privoščil spodrsljaj in izgubil s puljsko Istro, edini zadetek na tekmi je v 63. minuti dosegel Radonjić, razlika med jadranskima rivaloma pa se je dva kroga pred koncem tekmovanja povečala na neulovljivih osem točk. Kekove varovance že v sredo čaka prva tekma finala pokalnega tekmovanja, v gosteh se bodo merili z zagrebškim Dinamom.

V borbi za evropska tekmovanja je še vedno tudi graški Sturm. Strateg Darko Milanič bo v sredo svoje varovance vodil na polfinalnem obračunu v St. Pöltnu, ob pogoju, da se v finale uvrsti tudi Salzburg, pa bi se Štajerci že lahko veselili uvrstitve v kvalifikacije evropske lige. A generalka ni bila najboljša, Sturm si je namreč v minulem krogu avstrijske Bundeslige privoščil nov spodrsljaj pred domačimi gledalci, saj so vse tri točke iz štajerske prestolnice odnesli nogometaši Wiener Neustadta, ki so Sturm premagali z izidom 1:2. Berić je odigral celotno srečanje in v 31. minuti podal za zadetek Kainza, črno-beli pa kljub porazu ostajajo na petem mestu, saj je tokrat izgubil tudi šestouvrščeni Ried, s 4:0 ga je premagal Salzburg.

Naporen zaključek sezone čaka tudi Slavišo Stojanovića, ki s Crveno zvezdo še vedno vztraja na vrhu razpredelnice srbskega prvenstva. Zvezda je tokrat pred domačimi gledalci gostila beograjski Rad, ki ga v borbi za obstanek vodi stari znanec slovenskih igrišč, Stevan Mojsilović. Tri točke so ostale na Marakani, za zmago z 2:0 pa je v prvem polčasu najprej zadel Milijša, ki je izkoristil enajstmetrovko, zmago pa je v drugem polčasu potrdil prvi strelec lige Mrdja. Partizan je v gosteh z 0:5 razbil Donji Srem in ostaja na treh točkah zaostanka, zato si rdeče-beli v zadnjih treh krogih ne bodo smeli privoščiti spodrsljajev. Varovance Stojanovića najprej čaka obračun z dvema kluboma, ki se krčevito borita za obstanek. V tekmi 28. kroga bodo gostovali v Užicah, pri Slobodi, teden kasneje bodo pred domačimi gledalci gostili mestnega tekmeca, OFK Beograd, v zadnjem krogu pa sledi še zahtevno gostovanje pri novosadski Vojvodini. medtem ko Partizan igra še z Voždovcem in subotiškim Spartakom, ki se nahajata na varni poziciji na sredini lestvice in sta brez možnosti za evropska tekmovanja, v zadnjem krogu pa se bodo pred domačimi navijači pomerili s Čukaričkim, ki se z Jagodino bori za tretje mesto.

Edoardo Reja z Laziem igra danes, na rimskem Olimpicu se bodo varovanci slovenskega zamejca pomerili z Verono, ki ima na desetem mestu isto število točk kot Rimljani. Moštvo, ki bi zvečer osvojilo vse tri točke, bi na šestem mestu, ki še vodi v evropska tekmovanja, ujelo Torino.