Minuli teden je bil zaradi reprezentančnega premora, saj so bili Matjaž Kek, Darko Milanič in Slaviša Stojanović brez tekmovalnih obveznosti, kljub temu pa to ne pomeni, da se pri slovenskih trenerjih v tujini ni dogajalo nič zanimivega. V spodnjih vrsticah preverite kako je minil delovni teden Marija Pušnika, Tomaža Kavčiča, Iztoka Kapušina, Gorana Jolića in Roberta Pevnika.

Zagotovo je lahko z doseženim v minulem tednu najbolj zadovoljen Iztok Kapušin, ki se je na klopi Bistre razveselil dveh zmag svojih varovancev, s katerima je ekipa splezala kar v zgornjo polovico razpredelnice. Med tednom, v sredo, so Bistrani gostovali v Sesvetah in pred 500 gledalci ugnali istoimenskega drugoligaša, ki je še pred tekmo z Interjem, Gorico in Cibalio bil ostro bitko za vrh lestvice. A tokrat se ni razpletlo po željah domačih, v prvem polčasu zadetkov ni bilo, v tretji minuti nadaljevanja pa je četo trenerja Kapušina v vodstvo popeljal Mate Paponja, ki je bil v 68. minuti tudi izključen. A še pred tem je Bistra zadela še drugič, v 57. minuti je bil natančen Gabriel da Silva, domači pa so v 69. minuti z zadetkom Domagoja Abramovića le znižali zaostanek, saj jim gostje do izenačenja niso pustili. Včeraj je Bistra na domačem igrišču gostila Lučko in po izidu 2:1 zmagala še drugič zapored, moštvo brežiškega stratega pa je neporaženo že sedem tekem. Domači so povedli že v 17. minuti, ko je zadel znanec slovenskih zelenic, Jurica Jeleč, ki je v predlanski sezoni nosil dres kidričevskega Aluminija. Lučko je v 52. minuti z zadetkom Peja Pejića izid poravnalo, na veselje domačih gledalcev pa so Bistrani znova povedli v 69. minuti, ko je zadel Haris Mehmedagić. Bistra uvodno tretjino prvenstva zaključuje na šestem mestu, s štirimi zmagami in remiji ter tremi porazi.

Zato pa v zadnjih tednih ne gre vse po načrtu Tomažu Kavčiču, saj je njegovo moštvo po novem porazu tri kroge pred koncem prvenstva izgubilo stik z vrhom lestvice. Qingdao Jonoon je tokrat gostoval pri vodilnem Chongqing Lifan in izgubil z 1:0, srečanje je v 23. minuti odločil Augusto Pacheco Fraga. Moštvo trenerja Iztoka Kavčiča je v zadnjih treh krogih osvojilo vsega točko, a kljub temu ostaja na tretjem mestu lestvice, vendar se je zaostanek za drugouvrščenim Shijiazhuangom, ta je še na mestu, ki vodi med prvoligaše, povečal na šest točk, kar bo v zadnjih treh krogih izredno težko nadoknaditi. Na Japonskem, kjer v teh dneh pustoši eden največjih tajfunov po imenu Vongfong, so drugoligaši odigrali tekme 36. kroga. Avispa Marijana Pušnika je na domačem igrišču gostila predzadnji Kamatamare in znova nesrečno v zadnjih sekundah srečanja ostala brez točk. Gostje so sicer povedli že v 16. minuti srečanja, ko je zadel Takahashi, a so se ‘ose’ iz Fukuoke v igro vrnile v 64. minuti, ko je izenačil Tsutsumi. Ko se je že zdelo, da se bo obračun razplezel brez zmagovalca, pa je v zadnji minuti rednega dela srečanja za zmago gostov zadel rezervist Sekihara in Avispi prizadejal petnajsti poraz sezone. Pušnik sicer v zadnjih tednih ne more biti zadovoljen s točkovnim izkupičkom svojega moštva, saj so v zadnjih šestih tekmah izgubili kar petkrat, premagali pa le zadnjeuvrščeno Toyamo. Potrebno je omeniti, da koroški strateg v zadnjih tednih predvsem v napadu ni mogel računati na vse sile v napadu, zato je padec po lestvici kar nekoliko razumljiv, saj je Avispa praktično že izpadla iz boja za mesta, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za popolnitev prve lige, kar pa tako ali tako ni bil klubski cilj.

Druge točke se je na klopi celovškega SAK-a veselil Goran Jolić. Sakovci so se v gosteh merili z moštvom ATSV Wolfsberger, obračun pa se je končal brez zmagovalca. Kljub temu točka ni spremenila razmerij na dnu lestvice, saj se Slovenski atletski klub s tremi točkami še vedno nahaja na zadnjem, šestnajstem mestu, a razlike niso velike. Bolj je lahko z minulim vikendom zadovoljen Robert Pevnik, saj je Legionowo popeljal do pete zmage v letošnji sezoni. Pevnikovi varovanci so v gosteh z 0:2 ugnali Nadwislan Gora, potem ko so prvi zadetek dosegli že v drugi minuti srečanja, zadel je Czapa, v 71. minuti pa je zmago potrdil Janusinski.