Moštvo Salzburga z odličnimi predstavami navdušuje tudi v letu 2014, “rdeči biki” so pred 30 tisoč glavo množico gostili evropske in svetovne prvake Bayern München, ki pa je nepričakovano doživel hud poraz.

Motivirani nogometaši ekipe iz solnograškega so Manuela Neuerja premagali kar trikrat, zmaga pa bi lahko bila še višja, saj so si Salzburžani pripravili kar nekaj priložnosti. Blestel je tudi Kevin Kampl, ki je v 13. minuti s podajo v prazen prostor zaposlil Sadia Maneja, ki je z rutiniranim strelom v daljši kot zadel za 1:0, sedem minut kasneje pa je odlični Senegalec izsilil še enajstmetrovko, iz katere je Jonathan Soriano povišal na 2:0. Tik pred odhodom na odmor so Bavarci zaostajali že za tri zadetke, znova pa je bil v akcijo vpleten 23-letni Slovenec, ki je na sredini igrišča prestregel podajo Jeroma Boatenga in v nadaljevanju podal Maneja, ki je s predložkom zaposlil novinca Roberta Žulja, ki je iz voleja poskrbel za visok zaostanek gostov. Tudi v drugem polčasu domačini niso popuščali, Mane je v uvodu nadaljevanja obračuna zatresel prečnik, Kampl pa je v 76. minuti zastreljal enajstmetrovko.

Hitronogega vezista je na tribunah vzpodbujala tudi družina, slovenski reprezentant pa je igrišče zapustil v 88. minuti ter nekaj minut nosil tudi kapetanski trak. Salzburžanom je po tekmi čestital tudi trener gostov Pep Guardiola, ki prav danes praznuje 43. rojstni dan.