Kevin Kampl nadaljuje z izvrstnimi predstavami, s katerimi je sicer zaključil že minulo sezono. Potem, ko je že v prvem krogu moštvu Wiener Neustadt zabil dva zadetka, z goli ni skoparil niti v današnjem derbiju kroga s prvakom Austrio. Tudi vijoličasti iz Dunaja so doživeli visok poraz, izgubili so kar s 5:1.

22-letni vezist je prvič zadel v začetku drugega polčasa, ko se je med strelce vpisal po nekaj sekundah igre, v 73. minuti pa je z drugim zadetkom postavil končni izid. Po prvem zadetku je sicer zaradi slačenja dres prejel še rumeni karton. Petkratni reprezentant Slovenije si trenutno s soigralcem Jonathanom Sorianom deli prvo mesto najboljše strelce avstrijske Bundeslige. Dareta Vršiča ni bilo med osemnajsterico izbrancev trenerja Nenada Bjelice.

Jutri bomo lahko ljubitelji nogometa spremljali še slovenski obračun Sturma in Grödiga. Za slednjega igra napadalec Tadej Trdina, član graškega kluba pa sta trener Darko Milanič in napadalec Robert Berić. Srečanje v Gradcu se sicer prične že ob pol peti uri popoldne, prenašala pa ga bo tudi avstrijska nacionalna televizija.