Kevin Kampl je v četrtfinalu Lige Evropa uspešno in tudi suvereno prestopil “Iličićevo” Atalanto, ter se z RB Leipzigom uvrstil v polfinale sekundarnega evropskega klubskega tekmovanja. Po tem, ko so biki iz Lepziga na prvi četrtfinalni tekmi proti Italijanom odigrali 1:1, kjer je Atalanto v vodstvo popeljal Luisk Muriel, izenačil pa prav tako njihov Davide Zappacosta, so na drugi tekmi v Bergamu pokazali drugačen obraz. V vlogi gostov se Nemci kot kaže bolje znajdejo, saj povratno tekmo dobili z 0:2 in se tako suvereno, s skupnim izidom 1:3, uvrstili v polfinale Lige Evropa.

Na tekmi, v kateri je Kevin Kampl odigral 80 minut, je blestel predvsem napadalec gostov Christoper Nkunku, ki je bike v vodstvo popeljal v 18. minuti. Leipzig je vodstvo uspešno držal skozi celoten obračun, v 87. minuti pa ga je, ponovno preko Nkukuja, še povišal na 0:2. Z drugim zadetkom je bil francoski napadlec že 48. v tej sezoni neposredno vpleten v zadetek Leipziga, kar zgolj potrjuje njegovo izvrstvo formo v letošnji sezoni.

Po tekmi je svoje zadovoljstvo pred novinarskimi mikrofoni izkazal tudi Kampl: “Ni veliko za kritizirati. Res je, da bi lahko v prvem polčasu bolje držali žogo, a gledano v celoti, odlična tekma za nas. Pokazali smo zrelost in veliko pameti, zato velike pohvale ekipi.”

Kampla in druščino pa že kmalu čaka nov evropski izziv. V polfinalu tekmovanja se bodo spopadli z Rangersi, ki so polfinalno vstopnico vzeli nogometašem Sporting Brage. Slednji so namreč prvo tekmo dobili z 1:0, nato pa v Glasgowu izgubili s 3:1 in tako izpadli iz tekmovanja.

Naloži več novic od Žiga Podkrižnik
Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec že hladil penino, a na naslov bo še potrebno počakati

Gra ki Sturm je na vročem gostovanju pri LASK-u vse do zadnje četrtine dvoboja držal vods…