Po torku in sredi, ko so bile na sporedu zadnje tekme Lige prvakov, danes s skupinskim delom tekmovanja začenjajo tudi v “drugem razredu” Evropski ligi, kjer naše barve predstavlja enajsterica Slovencev. V uvodnih tekmah je ob visoki zmagi Salzburga blestel predvsem Kevin Kampl.

“Rdeči biki” so pred domačimi gledalci s 5:1 razbili romunsko Astro, ki je bila pred zadnjo tekmo brez možnosti za napredovanje. Kampl je odigral odlično tekmo, saj je ob zelo dobri igri vpisal še dva zadetka in asistenci. Pričel je v deveti minuti, ko je s petko sijajno zaposlil Sabitzerja, nato pa v 34. minuti zadel še sam, potem ko je z desne strani kazenskega prostora s prefinjenim udarcem s pomočjo prečnika postavil izid polčasa. Tudi drugi polčas se je začel po željah Salzburga, saj so domači vodstvo povišali že v prvi minuti nadaljevanja, ko je po predložku Kampla s prsmi zadel Alan in se ob tem še močno zaletel v desno vratnico. Z mojstrovino so v 51. minuti postregli tudi Romuni, saj je Florescu domačega vratarja Walkeja matiral s strelom z razdalje in s pomočjo prečnika. 20 minut pred se je med strelce še drugič vpisal Alan, končni izid tekme pa je v drugi minuti podaljška postavil naš Kampl, ki je ob levi vratnici izkoristil podajo Soriana. Slovenski reprezentant je v skupinskem tekmovanju dosegel štiri zadetke in k temu dodal še štiri asistence. Portal WhoScored.com je v Solingenu rojenemu vezistu podelil najvišjo možno oceno 10.

Prvič po povratku v milanski Inter, se je v začetni enajsterici črno-modrih znašel tudi Rene Krhin. Inter je bil s tremi zmagami in dvema remijema že uvrščen v nadaljevanje tekmovanja, zato je Roberto Mancini nekoliko premešal zasedbo in priložnost ponudil tudi mlademu Slovencu. Krhin je odigral vseh 90 minut, medtem ko Samirja Handanovića ni bilo v postavi kluba. Obračun se je končal z začetnim izidom, a bo duhove še dolgo burila odločitev sodnikov v četrti minuti sodniškega dodatka, ko je Qarabag zadel za 1:0, Azerbajdžanci so za napredovanje potrebovali zmago, sodnik Miroslav Zelinka že priznal zadetek, a deset sekund kasneje po signalizaciji pomočnika zadetek razveljavil, dogajanje si lahko ogledate tukaj, od 1:30 naprej.

Z 0:0 se je končal tudi obračun v Beogradu, kjer je Partizan gostil grški Asteras. Oba kluba sta bila pred zadnjim krogom že med odpisanimi, saj sta si Tottenham in Bešiktaš že pred tem zagotovila napredovanje v šestnajstino finala. Branko Ilić je v dresu domačih znova začel v začetni enajsterici, na igrišču preživel vseh 90 minut in bil v 54. minuti tudi opomnjen z rumenim kartonom.

V tekmah, ki so se pričele pet čez deveto, je bilo s strani slovenskih ljubiteljev nogometa največ pozornosti namenjene tekmi med Sevillo in Rijeko. Rečani so v Andaluziji iskali zmago, s katero bi izločili prav branilce naslova in si priigrali zgodovinsko evropsko pomlad. Srečanje se ni končalo po željah Matjaža Keka in druščine, saj so se zmage veselili domači nogometaši. Obračun je v 20. minuti odločil Suarez, gostje pa so pritisnili v drugem polčasu, ko je imel dve lepi priložnosti tudi Kramarić. Miral Samardžić, ki je imel precej dela z Reyesem, je odigral celotno srečanje, Goran Cvijanović je v igro vstopil v 71. minuti. V drugi tekmi skupine Martin Milec ni igral v dresu belgijskega Standarda, ki je pred domačimi gledalci izgubil s Feyenoordom, ki je slavil z 0:3 in s četrto zmago potrdil prvo mesto v skupini. Oba “slovenska” kluba sta zaključila z letošnjim evropskim popotovanjem.

Že pred zadnjo tekmo skupinskega dela tekmovanja so si napredovanje zagotovili Firenčani, ki so za konec gostili še beloruski Dinamo iz Minska, ki se domov vrača z zmago.ki pa je bila bolj malo vredna, saj so Belorusi kljub temu končali na zadnjem mestu skupine. Za zmago z 1:2 sta za goste zadela Kontsevoi in Nikolić, poraz Fiorentine je v 88. minuti omilil Marin. Jasmin Kurtić je odigral celotno tekmo, trener Montella je Josipa Iličića v igro poslal pred začetkom drugega polčasa.

QARABAG 0:0 INTER MILANO
Rene Krhin odigral celotno srečanje, Samirja Handanovića ni bilo v ekipi. Inter z 12 točkami končal na prvem mestu.
APOLLON 0:2 VILLARREAL
Strelci: Moreno (35′), Vietto (40′)
Bojana Jokića zaradi poškodbe ni bilo v ekipi. Villarreal z 11 točkami končal na drugem mestu.
SALZBURG 5:1 ASTRA
Strelci: Sabitzer (9′), Kampl (34′, 92′), Alan (46′, 70′)
Kampl odigral celotno srečanje, ob dveh zadetkih še dvakrat podal. Salzburg s 16 točkami končal na prvem mestu.
PARTIZAN 0:0 ASTERAS
Branko Ilić odigral celotno srečanje in v 54. minuti prejel rumeni karton. Partizan z dvema točkama končal na četrtem mestu.
FIORENTINA 1:2 DINAMO MINSK
Strelci: Marin (88′); Kontsevoi (39′), Nikolić (55′)
Jasmin Kurtić odigral celotno srečanje, Josip Iličić odigral drugi polčas. Fiorentina s 13 točkami končala na drugem mestu.
SEVILLA 1:0 RIJEKA
Strelci: Suarez (20′)
Miral Samardžić odigral celotno srečanje, Goran Cvijanović igral od 71. minute. Rijeka s sedmimi točkami končala na tretjem mestu.
STANDARD LIEGE 0:3 FEYENOORD
Strelci: Toornstra (16′), Boetius (60′), Manu (88′)
Martin Milec ni bil v ekipi. Standard s štirimi točkami končal na četrtem mestu.