Na povratnem obračunu tretjega kvalifikacijskega kroga za uvrstitev v ligo prvakov se graškemu Sturmu ni izšlo po željah navijačev, saj se je kijevski Dinamo za avstrijske podprvake izkazal kot pretežek zalogaj.

Pred natanko 14.007 gledalci je Sturm sicer uspel izničiti minimalen zaostanek iz prve tekme, toda v podaljšku so se bolje znašli gostje, ki so dvakrat ugnali domačega vratarja in si pred vrati raja priborili zmenek z Benfico. V obračunu dveh dokaj enakovrednih nasprotnikov so Avstrijci, slovenska reprezentanta Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta srečanje ponovno začela v prvi postavi, povedli v 27. minuti, ko je odlično podajo Alexandra Prassa v prazen prostor izkoristila danska najstniška senzacija Rasmus Højlund, ki na uvodu v novo sezono kaže odlične predstave. Po prvih 45 minutah je vodstvo Sturma, kateri je imel še nekaj nevarnih strelov proti ukrajinskim vratom, bilo povsem zasluženo.

Nekoliko drugačno je bilo dogajanje v drugem delu. Na začetku polčasa je Gorenc Stanković z leve strani poizkušal presenetiti Gorgija Buščana, vendar je meril za pol metra previsoko. Nato so pobudo prevzeli Kijevčani, ki so iskali pot k izenačenju in izničitvi domačega vodstva. Dinamo si je v nadaljevanju priigral nekaj nevarnih priložnosti, tik pred koncem rednega dela pa je Jorga Siebenhandla po strelu Denisa Garmaša rešila celo prečka. Za odločitev o napredovanju so sledili podaljški, za končno ukrajinsko slavje pa je bil usoden razplet prvega, v katerem so gostje prišli do odločilne prednosti. Najprej je po odlični podaji zelo razpoloženega Viktorja Cigankova, ki je ob Mikoli Šaparenku bil najboljši mož na terenu, za izenačenje v 96. minuti zabil Kostiantjin Vivčarenko, tik pred koncem pa je Sturm zaradi drugega rumenega kartona ostal z igralcem manj na terenu. Ukrajinci, ki so v prejšnjem krogu prav tako po podaljšku na gostovanju ugnali Fenerbahče, so v drugem podaljšku zlahka zadržali ugoden rezultat in domačinom niso ponujali veliko priložnosti. Sedem minut pred iztekom srečanja je Cigankov dokončno razblinil domače upe, ko je zabil za 1:2 ter razveselil številne gostujoče navijače na tribunah graškega stadiona. Horvat je igral do 84., Gorenc Stanković pa do 102. minute.

V kvalifikacijski poslastici se bodo Kijevčani v naslednjem krogu za vstop med elito pomerili s portugalsko Benfico, medtem ko je Sturm za tolažilno nagrado prejel vstopnico za skupinski del evropske lige.

Sturm Graz – Dinamo Kijev 1:2 (1:0, 1:0) *1:3
Højlund (27′); Vivčarenko (96′), Cigankov (113′)
RK: Sarkaria (105+1′ – Sturm)