Zdaj je že jasno, da bo Alen Ožbolt v prihodnje član dortmundske Borussie. Obetavni Dolenjec bo okrepil slovensko kolonijo pri rumeno-črnih, njegov prestop pa so v tem tednu potrdili tudi pri Borussii.

Mladi reprezentant Slovenije bo sprva seveda član druge ekipe, ki je v minuli sezoni izpadla iz tretjeligaške konkurence in bo v novi sezoni nastopala v četrtem rangu nemškega nogometa. Podobno kot članska ekipa, je s pripravami pred dnevi pričela tudi druga ekipa, ki je danes odigrala pripravljalno srečanje z nižjeligašem SV Harbernom in ga ugnala z 0:4. David Wagner, trener Borussie, je Ožboltu namenil drugi polčas, Žužemberčan pa se je za zaupanje oddolžil ob koncu obračuna, ko je v 85. minuti postavil končni rezultat.

Wagner je v kadru pogrešal peterico nogometašev, med njimi je bil tudi Jon Gorenc Stankovič, ki ga je novi strateg Thomas Tüchel povabil v člansko ekipo, v dresu katere je včeraj odigral tudi revialno srečanje z nemškimi olimpijci, ki so jim Dortmundčani nasuli kar sedemnajst zadetkov, pod tretjega se je podpisal Kevin Kampl. Slovenski dvojec se je danes odpravil na azijsko turnejo, saj bo Borussia v naslednjih dneh gostovala na Japonskem, v Singapuru in Maleziji.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…