V francoski Ligue 2 je vodilni Le Havre ponovno ostal neporažen. Varovanci Luke Elsnerja so na gostovanju pri četrtouvrščenem Metzu iztržili remi ter podaljšali izjemen niz neporaženosti.

Normandijci so v ligi nazadnje izgubili daljnega 6. avgusta lani, ko so v sklopu drugega kroga gostovali pri Valenciennesu in doživeli minimalen poraz. Od takrat je vodilno moštvo nanizalo neverjetnih 25 tekem brez poraza, v tem obdobju pa je Le Havre vknjižil 16 zmag in devet remijev. V Metzu so domačini ob odmoru vodili z 1:0, potem ko je sredi polčasa večino od 15.395 gledalcev razveselil Youssef Maziz. Za točko oziroma nadaljevanje pozitivne serije je v prvi minuti nadaljevanja poskrbel Amir Richardson.

Le Havre po 27 odigranih krogih še naprej zaseda vrh prvenstvene razpredelnice in ima udobno prednost pred zasledovalci. Bordeaux na drugem mestu ima devet točk zaostanka, še točko več zaostaja Sochaux, Metz pa je že pri minus 11.

Metz – Le Havre 1:1 (1:0)