Patrik Eler in Rajko Rep v avstrijski drugoligaški druščini nadaljujeta z odličnimi predstavami. Slovenski dvojec v dresu celovške Austrie je znova pristavil izdaten delež k visoki zmagi vijolic, ki so pred domačimi gledalci s 5:1 ugnale Kapfenberg.

Oba Slovenca sta srečanja pričela v začetni enajsterici in domačih in v izdihljajih srečanja z zadetkoma potrdila četrto zmago sezone. Gostje iz Štajerske so sicer hitro povedli, a so po vsega pol ure ostali brez izključenega Meusburgerja, prste pri drugem rumenem kartonu pa je imel tudi Eler, saj je gostujoči igralec prav Primorca zaustavil s prekrškom. Z igralcem več Korošci niso imeli pretiranih težav. Gostje so tako izenačili že iz prostega strela, Rajko Rep pa je imel še pred odmorom priložnost, da Austrio povede v vodstvo, a mu je veselje po strelu z 20 metrov preprečila desna vratnica. Zato pa je v peti minuti nadaljevanja lastnega vratarja premagal Haas, po uri igre je vodstvo Austrie povišal Sahanek, nato pa sta na vrsto prišla še oba Slovenca. V 83. minuti je Eler z zvito potezo žogo nastavil Repu, ki je lepo zadel z diagonalnim strelom v spodnji levi kot, tri minute zatem pa sta Slovenca zamenjala vlogi, potem ko sta s samostojno akcijo izigrala gostujočo obrambo, je po lepem preigravanju zadel še Eler.

Rep in Eler sta po sedmih krogih pri štirih zadetkih, Eler pa je s štirimi zadetki in tremi asistencami trenutno drugi najbolj učinkovit igralec lige. Ob tem dodajmo še to, da je asistenco včeraj prispeval tudi Uroš Palibrk, a je bil njegov prispevek za končni izid 3:4 premalo za točke Austrie Salzburg, ki je v obračunu z Innsbruckom doživela še tretji poraz v sezoni in je z osmimi točkami trenutno osma. Celovčani s štirinajstimi točkami zaostajajo zgolj za vodilnim dvojcem, LASK Linzem in že omenjenim Innsbruckom.