Podobno kot v pretekli sezoni, ko je celovška Austria osvojila naslov prvaka osrednje skupine Regionallige, sta Patrik Eler in Rajko Rep tudi v novi sezoni, ko Celovčani tekmujejo med avstrijskimi drugoligaši, vlečna konja Korošcev.

Vijoličasti so se v petem krogu tekmovanja brez pomoči Repa, ki zaradi poškodbe ni bil na voljo trenerju Manniju Benderju, pomerili z Wiener Neustadtom, ki je bil še nekaj mesecev nazaj član elitne Bundeslige. Nekdanji Bundesligaš je v novo sezoni krenil izjemno slabo, saj je Wörthersee stadionu doživel še četrti poraz in s točko ostal priklenjen na predzadnje, deveto mesto lestvice. Osrednji krive za poraz je bil tokrat slovenski napadalec, saj je Eler v 57. minuti zabil edini zadetek na tekmi in odločil zmagovalca. Po predložku z desne strani igrišča je Zakany žogo z glavo vrnil pred gostujoča vrata, kjer je bil najvišji prav Eler in s strelom s petih metrov odločil zmagovalca. Zadetek si lahko ogledate na tej povezavi.

Eler se je tako veselil še tretjega zadetka v sezoni, že pred tem pa je v svojo statistiko vpisal dve asistenci. Austria se z desetimi točkami nahaja na tretjem mestu, a se lahko pohvali z enakim točkovnim izkupičkom kot vodila Innsbruck in Kapfenberg. Dodajmo še, da se salzburška Austria po drugi zmagi v sezoni nahaja na šestem mestu, Salzburžani so z 2:1 ugnali dunajski FAC, ki se z ničlo nahaja na dnu tabele. Uroš Palibrk je igral do 80. minute.

Šeško nadaljuje z izjemno strelsko formo

Hoffenheim je v 32. krogu nemške Bundeslige gostil RB Leipzig. Rdeči biki so na gostovanju…