Le tri dni po neslavni izenačitvi najhujšega domačega poraza kluba v evropskih pokalih proti škotskemu Aberdeenu (0:3)  so Rečani še tretjič v tej sezoni na uradni tekmi ostali brez zmage. Tokrat se je moštvo Matjaža Keka v drugem krogu hrvaškega prvenstva pred 4.203 gledalci moralo zadovoljiti s točko proti Slaven Belupu, čeprav so se jim vse do 89. minute nasmihale vse tri.

Pri domačinih je najboljši mož na igrišču bil reprezentančni napadalec Roman Bezjak, ki je zabil dvakrat. Prvič v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ki je s strelom iz obrata premagal Matjaža Rozmana, ki se je v Koprivnico pred to sezono preselil iz velenjskega Rudarja. Ptujčan v gostujočih vratih se je sicer le nekaj minut pred tem izkazal z ubranjeno enajstmetrovko, dosojeno po prekršku nad Bezjakom, potem ko je brez težav ubranil slab poizkus Moisesa.

Po ponovnem rezultatskem zaostanku na začetku drugega polčasa so Kekovi izbranci nato preko Belaja izid sredi polčasa poravnali, nato pa je na sceno ponovno stopil Bezjak in svoje moštvo manj kot deset minut pred koncem prvič v tej sezoni povedel v vodstvo. Upanje na zmago pa je trajalo le kratek čas, saj si je domača obramba v samem zaključku srečanja privoščila napako in gostje so se veselili velike točke na Kantridi, ki je najbrž gostila zadnjo tekmo v sedanji podobi. V kolikor Rečanom v četrtek na Škotskem ne uspe senzacija in preobrnejo visok zaostanek iz prve tekme kvalifikacij za Evropsko ligo bodo namreč v nadaljevanju sezone po pričakovanjih vsa preostala srečanja odigrali na osrednjem stadionu v novozgrajenem trening centru na Rujevici, medtem ko bo Kantrida doživela temeljito prenovo.

Pri Slavenu je ob Rozmanu vso srečanje odigral še en Slovenec, in sicer nekdanji nogometaš Maribora Nejc Potokar, ki je bil med bolje ocenjenimi gostujočimi igralci. Pri domačinih je Samardžić vso srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.