Emirju Dautoviću se epizoda pri belgijskem Mouscron Peruwelzu ni posrečila. Trboveljčan je po poletni selitvi za klub z zahoda Belgije zbral vsega tri nastope, dvakrat je zaigral v državnem prvenstvu, nekaj minut pa je nabral tudi v pokalnem tekmovanju.

Nekdanji član trboveljskega Rudarja in Maribora je s trenutno štirinajstim klubom belgijske Jupiler lige prekinil pogodbo. Enaindvajsetletni branilec se je sredi tedna že odpravil v črnogorsko Budvo, kjer se na nadaljevanje sezone pripravlja beograjski OFK. Član slednjega je bil Dautović že v lanski sezoni, ko je za ‘romantike’ odigral trinajst ligaških tekem. “Mislim, da bomo obstali v ligi. Dali bomo svoj maksimum, imamo kakovost in mislim, da bi morali brez skrbi obstati v ligi,” je za televizijo SOS kanal dejal nekdanji član mlajših reprezentančnih selekcij, ki ga z OFK-jem v nadaljevanju sezone čaka boj za obstanek – z devetnajstimi točkami klub drži trinajsto mesto.

Dautović je že na dan prihoda v Budvo za OFK že odigral tudi prvo pripravljalno tekmo. V tekmi proti Boklju, ki je padel z izidom 3:0, je zaigral v drugem polčasu.