Slaviša Stojanović na klopi belgijskega Liersa zmago neuspešno lovi že več kot dva meseca. Lierse je 18. oktobra z 1:2 ugnal Cercle Brugge, najbližjega tekmeca za obstanek v elitni druščini belgijskih prvoligašev. Od takratnega slavja je moštvo nekdanjega selektorja odigralo devet krogov in osvojilo vsega dve točki.

Če je šlo v preteklih tednih za večinoma tesne poraze z golom razlike, pa so si Stojanovićevi varovanci pravo blamažo privoščili včeraj zvečer, saj so na gostovanju pri Charleroiju izgubili s kar 6:0, kar je najvišji poraz rumeno-črnih v letošnji sezoni. Čeprav je Lierse v goste pripotoval brez treh pomembnih členov, Hernana Losade, Wanderson in Erica Matoukouja, si takšnega poraza verjetno nihče ni predstavljal niti v sanjah. Lierse je bil potopljen že po uvodnih minutah, saj so domači že v deveti minuti vodili z dvema zadetkoma prednosti, zadela sta Faure in Diandy. Rezultat se do polčasa ni več spremenil, Charleroi pa je zmago potrdil z dvema zadetkoma v razmaku minute. V 62. minuti je še drugič zadel Faure, minuto kasneje pa si je napako v stilu Paula Robinsona in Aleksandra Šelige privoščil še Boban Bajković, nekdanji vratar Crvene zvezde, ki je po podaji branilca Swinkelsa zgrešil žogo. Domači niso popuščali niti v zaključku srečanja, saj so v 89. in 92. minuti zadeli še dvakrat, med strelce sta se vpisala Coulibaly in Ndongala.

Na klubski spletni strani so po tekmi zapisali, da so nogometaši navijačem, ki so prišli svoje ljubljence spodbujat v Charleroi, plačali stroške vstopnine, nekaj kritik na račun nogometašev pa je v kratki izjavi po tekmi izrekel tudi šokirani Stojanović. “Pokazali nismo popolnoma ničesar. Charleroi je bil na igrišču enostavno močnejši, zato jim čestitam za zmago. Sramujem se tega, kar smo nocoj prikazali,” je dejal nekdanji selektor slovenske reprezentance, ki ga pred krajšim premorom čaka še ena zahtevna naloga, saj se bo Lierse v petek pomeril z vodilnim Club Bruggeom.