Z novo sezono so včeraj pričeli tudi pri severnih sosedih. Avstrijci bodo z državnim prvenstvom pričeli naslednji teden, tokratni vikend pa je namenjen prvemu krogu pokalnega tekmovanja, v katerega so že od prve ovire krenili tudi najboljši klubi.

Že včeraj so bili na delu nogometaši dunajskega Rapida. Avstrijski prvak je za uvod v sezono gostoval pri tretjeligašu Weizu in se brez večjih težav uvrstil v šestnajstino finala. Obračun je v začetni enajsterici trenerja Zorana Barišića pričel tudi Robert Berić, ki so ga avstrijski mediji v minulih tednih povezovali z morebitno selitvijo v Nemčijo oziroma Anglijo. Dunajčani so v obračun krenili izjemno silovito, nekaj več kot 2500 gledalcev, od tega 600 navijačev Rapida, pa je imelo kaj videti že v uvodnih desetih minutah, ko so padli kar štirje zadetki. Zeleno-beli so že v sedmi minuti vodili z 0:3. Pod prva dva zadetka se je podpisal Kainz, pri tretjem pa je v sedmi minuti z asistenco sodeloval tudi Berić, zadel je Schobesberger. Tri minute zatem so preko Steinerja znižali tudi domači, v nadaljevanju pa je tempo nekoliko upadel. Na naslednji zadetek so gledalci čakali vse do 68. minute, ko je zadel ravno Krčan in dve minuti zatem tudi zapustil igrišče. Končni izid 1:5 je v 87. minuti z avtogolom postavil Friedl.

Slovenski talent bo nastopal za avstrijske prvake

Nadarjeni slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki je leta 2019 za 2.5 milijona evrov presto…