Mladinsko moštvo AC Milana je na mednarodnem mladinskem turnirju Viareggio, ki ga v Toskani letos organizirajo že šestinšestdesetič, z rezultatom 3:1 premagalo vrstnike iz Rijeke.

Levji delež k zmagi rdeče-črnih je prispeval tudi naš Žan Benedičič, ki je dvakrat zatresel mrežo reškega moštva. 18-letni Gorenjec je v 27. minuti Milančane povedel v vodstvo z 2:1, v 41. minuti pa je z drugim zadetkom na tekmi postavil še končni izid srečanja. 18-letni vezist, ki je kljub mladosti zaigral že za reprezentanco Slovenije do 21 let, je letos trikrat zadel tudi v mladinskem prvenstvu Italije, enkrat tudi v mestnem derbiju z Interjem. Maks Barišić še drugi Slovenec v moštvu trenerja Pippa Inzaghija, legendarnega napadalca, danes ni dobil priložnosti, saj je obsedel na klopi za rezervne igralce.

V četrtfinalu, ki bo na sporedu že jutri, čaka Milan obračun s kolumbijskim Envigadom, ki je danes iz tekmovanja izločil moštvo Sampdorie.