V sredo ob 21. uri je bil na sporedu 6. krog skupinskega dela lige prvakov. Poleg Benjamina Šeška in Kevina Kampla je bil na delu tudi slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak. Nogometaši Atletica so se na zadnji tekmi v skupini E pomerili proti Laziu. Z rezultatom 2:0 je bila boljša zasedba Diega Simeoneja.

Za ekipo iz Madrida je v 6. minuti zadel Antoine Griezmann. V 39. minuti tekme je bil najbolj natančen Mario Hermoso, a je bil zadetek razveljavljen, zaradi prepovedanega položaja. Domača ekipa je imela celoten potek tekme pod nadzorom, kar jasno prikazuje večina statističnih parametrov. Drugi gol za Madridčane je v 51. minuti zadel Samuel Lino in s tem postavil končni izid tekme.

V soboto 16. decembra nogometaše Atletica čaka že nova tekma, v 17. krogu španske La Lige se bodo pomerili proti Athleticu. Zahtevno gostovanje v Bilbau je za Jana Oblaka in soigralce zelo pomembno, saj so na vrhu lestvice španskega prvenstva zelo majhne razlike. Atletico in Barcelona sta pri 34 točkah in za Girono, ki je na prvem mestu zaostajata za sedem točk.