Lizbonski Benfici se je po štirih letih znova uspelo zavihteti na sam vrh državnega prvenstva. Orli iz Lizbone so si naslov državnih prvakov, 33. v zgodovini kluba, zagotovili dva kroga pred koncem tekmovanja, potem ko so z izidom 2:0 pred domačimi gledalci odpravili Olhanense.

V golu slednjih je stal Slovenec Vid Belec, ki je bil prvič premagan v 57. minuti, ko ga je premagal Lima, 30-letni Brazilec pa ga je z nekaj sreče drugič matiral še tri minute kasneje. Stadion da Luz je pol ure pred koncem obračuna že začel slaviti nov naslov državnih prvakov, prvega po letu 2010, za katerega ima velike zasluge tudi Slovenec Jan Oblak, ki se je tokrat vrnil med vratnici. 21-letni Škofjeločan je v prvenstvu odigral šestnajst tekem in kar štirinajstkrat zaklenil svoja vrata, prejel pa le tri zadetke in postavil tudi nov klubski rekord v nepremaganosti.