Trener: Roman Pilipčuk – RUSIJA (55 let)


Povprečna starost članske ekipe: 25.8 let  

Odmevni prihodi:

Odmevni odhodi:

Kje smo ostali:

Po vročem začetku sezone in obdobju, ko se je zdelo, da so Celjani končno ugotovili, kako najti pravo sorazmerje med vsemi turbulencami znotraj ekipe, so grofje jesen zaključili na precej klavrn način. Ekipa, ki je izmed vseh slovenskih klubov poleti znova zapravila največ, je na zadnjih devetih tekmah uspela zmagati zgolj trikrat in dosegla samo 12 zadetkov, za vodilno Olimpijo pa zaostanek znaša že praktično nedosegljivih 14 točk. Celjani so jeseni sicer izstopali predvsem v mentalnem pogledu, saj so edina ekipa v ligi, ki si je po zaostanku priigrala vsaj tri zmage – skupno so med tekmami zaostajali kar enajstkrat, na koncu pa z preobrati dobili 13 točk.

Celjani so v letošnji sezoni iz zaostankov pridobili kar 13 točk.

Celje svoje izredne individualne sposobnosti kaže predvsem v drugih polčasih tekem, njihova gol razlika po odigranih prvih 45. minutah je namreč -2, medtem ko se grofje večinoma poberejo v drugem delu igre, takrat namreč navadno zabijejo kar 7 zadetkov več od nasprotnika. Tudi zaradi njihovega zanašanja na nenehno iskanje preobratov se trenerju Romanu Pilipčuku do sedaj še ni posrečilo najti recepta, ki bi omogočal popolno nadziranje tekme. Mnogokrat tako celjski ustroj deluje neuigrano in zmedeno, a na trenutke neustavljivo, kot smo lahko videli proti ekipi Olimpije, ko so po popolnem preobratu iz zaostanka dveh golov zaustavili njihov neverjetni niz zmag sredi septembra.

Celjani so bili jeseni precej boljši v drugem delu tekem.

Kar se tiče izstopajočih posameznikov, je eden takih predvsem Charles Ikwuemesi, ki je najboljši strelec s 6 goli, sledi Aljoša Matko s štirimi, potem pa ni nikogar, ki bi zadel več kot trikrat, kar kaže na izredno širino kadra v celjskem taboru. Edina igralca, ki sta odigrala prav vse prvenstvene tekme, sta David Zec in Nino Kouter, v golu je bil standardno utrjen Matjaž Rozman, ki je izpustil zgolj eno.

Opis zimskega dogajanja:

Kot vsako leto pod vodstvom ukrajinskih lastnikov, so se tudi v tokratni zimi pri Celju pošteno okrepili. A tokrat ne iz kjerkoli, večina novincev ima namreč pridih nekdanjih prvakov iz Murske Sobote, iz čarno-bejlega mesta sta tako prišla dolgoletni Murin vratar Matko Obradović in Luka Bobičanec, ki je po petih uspešnih letih zapustil Prekmurje. Nekdanji član Mure je tudi reprezentant Žan Karničnik, ki bo zaostril konkurenco na desnem boku, v osrčju obrambe bo podobno storil Klemen Nemanič, ki se vrača v Slovenijo po romunski izkušnji. Iz kijevskega Dinama so za nameček pripeljali še Ibrahima Kargboja, ki ima iz knežjega mesta že preteklost, saj je pri Celju igral lani.

Na drugi strani so se rumeni od ogromno igralcev tudi poslovili. Proste roke so grofje ponudili kar sedmim članom ekipe, med drugim tudi jeseni ključnemu Grigoriju Morozovu, ki je odšel na posojo v Izrael. Ekipo so brezplačno zapustili še Vasilje Janjičić, Ivan Božić, ki v ekipi predstavlja zadnji delček šampionske sezon, Tomislav Tomić in Junior Gbamble. Amadej Brecl in Dušan Stojinović sta po nove izzive odšla v Domžale in Jagiellonio.

Priprave so Celjani oddelali korektno in si priigrali odmeven remi proti zagrebškemu Dinamu. V mednarodnem duhu so tekme odigrali izključno proti tujim nasprotnikom, z izkupičkom dveh zmag, dveh porazov in že omenjenem remiju pa lahko optimistično ter ambiciozno zrejo v prihajajočo pomlad. Tam jih prvi pravi test čaka že takoj na začetku, saj se bodo 11. februarja pomerili z sovražno uperjeno Muro, s katero so v minulih mesecih stkali pravo rivalstvo. Če kdo, so prav Celjani lahko tisti, ki bi lahko bili sposobni stopiti Olimpijino prednost in prav to je cilj ambicioznih lastnikov. Pa je to možno že letos?

Pripravljalne tekme:

Bodite pozorni na:

MARKA ZABUKOVNIKA

FOTO: NK Celje

Mark Zabukovnik je eden izmed igralcev, ki je v zadnjem letu in pol kot meteor zrasel na prvoligaški sceni. 22-letni zadnji vezni igralec je eden tistih, za katerega so pri Celju poleti odšteli konkretno odškodnino, ki bi jo lahko ob dobro odigrani pomladi poleti kar konkretno pomnožili z morebitno prodajo. Po prihodu iz Radomelj za okoli 150.000 evrov se je mladi vezist dobro ustalil v začetni enajsterici grofov, a svojih najboljših sposobnosti še ni pokazal.

Zabukovnik je jeseni v dresu Celja namreč zbral 13 od možnih 20 nastopov, njegov talent pa se spremlja vsepovsod po Evropi, njegovih uslug si bi namreč po poročanju medijev že sedaj želeli pri kakšnem izmed nemških in italijanskih klubov. A to ni brez razloga, Zabukovnik je namreč za svoja leta izredno bister ter potenten nogometaš, s svojimi progresivnimi podajami z obema nogama pa namiguje tudi na možnost, da se bi v prihodnosti lahko preselil na položaj višje v zvezni vrsti.

Decembra 2000 rojeni mladenič ne spada med fizično najrobustnejše nogometaše, a se znajde pri prestrezanju žog in ima dobro razvit občutek za prostor. Kolotilo si bi v njegovi igri najbrž želel še malce več agresivnosti in drznosti, saj mladega Radomljana večkrat ni opaziti med samim potekom tekme. Če to doda v svoj repertoar v prihajajoči pomladi, potem ni dvoma o tem, da se bodo okoli njega poleti zopet sukali novi (in stari) snubci.

Pričakovana enajsterica:

Ciljajo na:

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Jure Vitulič
Naloži več novic iz Drugo

Dodaj odgovor

Poglejte še

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evro pska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. ju…