V drugem krogu kvalifikacij za Svetovno prvenstvo v Litvi sta se pomerili Slovenija in Ukrajina, obe reprezentanci sta bili v prvem krogu uspešni in vpisali visoki zmagi. Slovenija je ob polčasu vodila, vendar so Ukrajinci zrežirali preobrat, a je Slovenija uspela izboriti točko in izenačiti na končnih 2:2.

Težko tekmo je napovedal tudi vratar slovenske reprezentance Damir Puškar, kot se je na koncu izkazalo, tudi rezultatsko, sta se pomerili precej izenačeni reprezentanci. V prvem polčasu so slovenski reprezentantje opravili odlično delo v obrambem delu in zaklenili svoja vrata. Slovenija je ob polčasu vodila, edini zadetek je v 17. minuti po samostojnem napadu dosegel Kristjan Čujec. Ukrajinci so uspeli izenačiti že po minuti in pol igre v nadaljevanju, strelec je bil Shoturma. Nasprotnik je v trideseti minuti izkoristil strel s šestih metrov, za vodstvo Ukrajine je zadel Mykytiuk. Slovenija je lovila pomembno točko, kar je uspela priboriti v 34. minuti, tokrat je samostojni napad izvedel Rok Mordej in postavil končnih 2:2.

Slovensko futsal reprezentanco jutri čaka dvoboj z reprezentanco Kosova, za napredovanje v nadaljnjo fazo bi Sloveniji zadostoval že remi.

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…