Selekcija MNZ Maribor je včeraj v Italiji odigrala še drugo srečanje UEFA Pokala regij. Po sredinem neodločenim rezultatu v dvoboju z makedonskim predstavnikom, so morali varovanci selektorja Pisnika včeraj priznati premoč gostiteljem Italijanom. Zasedba domače Lombardije je slavila z izidom 4:1.

Upi na slovensko presenečenje so se razblinili že po petnajstih minutah igre, ko je domače moštvo z goloma Pagana in Falla hitro povedlo z dvema zadetkoma razlike. Za nekaj upanja po preobratu Štajercev in Korošcev je v 29. minuti poskrbel Matevž Verhovnik, ki je izkoristil strel z bele točke, a je zgolj štiri minute zatem lombardijska zasedba znova vodila z dvema zadetkoma razlike. Tudi gostitelji so si priigrali najstrožjo kazen, ki jo je izkoristil Talon. V 72. minuti je Burian prejel še drugi rumeni karton, Italijani pa so igro z možem več v gol za končnih 4:1 pretvorili v zadnji minuti srečanja, zadel je Torri.

Slovenskega predstavnika jutri čaka še zadnja tekma turnirja, nasproti bodo stali Irci, ki so si z dvema zmagama že priigrali uvrstitev na finalni del tekmovanja.

ITALIJA 4:1 SLOVENIJA (MNZ MARIBOR)
Pagano (10.), Fall (15.), Talon (33./11m), Torri (90.); Verhovnik (29./11m).
Slovenija (MNZ Maribor): Glušič, Ladič, Rogina (od 91. Paradiž), Čuček, Petrej (od 74. Prelog), Verhovnik, Javornik (od 80. Hager), Repa, Babšek, Burina, Ruis. Selektor: Boris Pisnik.

Naloži več novic iz Drugo

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…