Nogometaši Ivančne Gorice, ki bodo spomladanski del sezone pričakali na sedmem mestu lestvice 3. SNL zahod, so minuli petek gostovali v Italiji, kjer so se v bližini Benetk na igrišču z naravno travnato površino pomerili z domačim tretjeligašem.

Do zmage so z izidom 2:0 prišli nogometaši Unione Venezie, ki se po preboju iz četrtoligaškega tekmovanja letos bori za uvrstitev v Serie B, saj moštvo po 21 krogih zaseda peto mesto prvenstvene lestvice. Domačini so imeli skozi celotno srečanje nekaj več pobude in do vodstvo prišli v 28. minuti, ko je eden od nogometašev Ivančne Gorice v kazenskem prostoru igral z roko, najstrožjo kazen pa je uspešno izvedel Raffaele Franchini. Končni izid je bil postavljen nekaj minut pred odhodom na odmor, ko je po protinapadu zadel še Davide D’Apollonia. V drugem polčasu je bila igra enakovrednejša, moštvi sta si pripravili po eno lepo priložnost, ki sta ostali neizkoriščeni.

Ivančani so v dosedanjem poteku priprav odigrali tri tekme, uvodoma so visoko s 6:0 izgubili z ljubljansko Olimpijo, na tekmi z enim polčasom pa so remizirali z novomeško Krko (1:1), s 3:0 pa premagali so premagali zasedbo črnomaljske Bele krajine.

UNIONE VENEZIA 2:0 IVANČNA GORICA
Franchini (28 pen), D’Appolonia (40)
Ivančna Gorica: G. Božić (80 Glavan), Gvardjančič (82 Grošelj), Voje, Djenić (72 Gole), Boben, Pilipović (50 Arsić), Topić (80 Rezelj), M. Božić (61 Rozina), Ožbolt, Đajić, Pene (82 Kastelic).