V predzadnjem krogu 2. SNL smo na deževno soboto spremljali štiri od petih tekem 26. Kroga, saj je bila tekma med Dobom in Dravinjo zaradi poplavljenega igrišča prestavljena na nedeljsko popoldne. Strelci so bili tokrat izjemno razpoloženi, videli smo kar 21 zadetkov oziroma več kot pet na srečanje. Kar devet zadetkov je padlo na Obali, kjer so videli zmago domačih. Aluminij je rutinirano opravil svojo nalogo proti Šmartnemu, Tolmin je na kolena spravil Veržej, spodrsljaj pa si je privoščilo Krško, ki kljub dvakratnemu vodstvu ni uspelo premagati Triglava in v zadnjem krogu za skok na prvo mesto potrebuje zmago nad Kidričani, saj so Dobljani na srečo Krčanov presenetljivo izgubili z že odpisano Dravinjo, ki se je v Dobu veselila še druge zaporedne zmage.

V Kidričevem je domače moštvo potrdilo vlogo favorita in rutinirano premagalo zadnjeuvrščeno Šmartno, za katero je že nekaj časa kristalno jasno, da se seli v nižji rang tekmovanja. Kljub temu, da znova niso uspeli zadeti, v 26 tekmah so zadeli le na desetih in skupno dosegli 17 zadetkov, so se dokaj dobro upirali vodilni ekipi lige, vendar morali na koncu vseeno stisniti roke boljšemu nasprotniku. Domači so že od samega začetka oblegali vratar gostov, a je bila obramba Šmartnega prisebna vse do 37. minute, ko jih je ukanil Marko Nunić in dosegel 17. prvenstveni zadetek. Čeprav so v drugem polčasu domači vodili, je bilo v igri čutiti določeno mero nervoze, saj bi morebitno izenačenje zapletlo njihov položaj v boju za naslov. Odrešitev je prišla v predzadnji minuti srečanja, ko je bil natančen Kurež in poskrbel za zmago Aluminija z 2:0. Zanimivo, vsa tri srečanja v letošnji sezoni so se končala z enako zmago Aluminija. Kidričani so dosegli svoj cilj in bodo v zadnji krog vstopil kot vodilna ekipa lige. Kljub vsemu, bo v Krškem potrebno slaviti, v nasprotnem primeru bi prvak lahko postal Dob. Če Dobljani obakrat zmagajo, bo tudi Aluminij potreboval zmago, v nasprotnem primeru bo Štajercem dovolj tudi točka. Šmartno se bo od drugoligaške druščine poslovilo doma proti Tolminu.

V Tolminu so se domači z zmago poslovili od zveste publike, ki je budno spremljala prvo drugoligaško sezono v zgodovini kluba, blestela sta brata Sokanović, ki sta zabila vse štiri gole za domače moštvo. Veržej je z desetim porazom v sezoni prekinil niz neporaženosti in s četrtega znova padel na sedmo mesto prvenstvene lestvice. V 33. minuti se je prva zatresla mreža gostov, ko je prvega izmed treh zadetkov dosegel Dalibor Sokanović. Veržej je preko Jerneja Trstenjaka znižal že tri minute zatem, tako da se je prvih 45 minut končalo brez zmagovalca, izid polčasa je bil 1:1. Jernej Trstenjak, ki je bil v dosedanjih 25 krogih uspešen le enkrat, je še drugič v tekmi zadel še v 64. minuti in Veržej povedel v vodstvo. Le-to na žalost Prlekov ni trajalo dolgo, že v naslednjem napadu je bil znova učinkovit Dalibor Sokanović. 27-letni napadalec je dosegel deseti prvenstveni zadetek, svoj konto pa je oplemenitil še sedem minut pred koncem srečanja, ko je domače povedel v vodstvo s 3:2. Veržej je skušal še enkrat izenačiti in je vse sile usmeril v napad, kar je v 89.minuti kaznoval Dejan Sokanović in zadel petič letos, za končnih 4:2. Tolmin je z zmago prehitel Veržej in je z enakim številom točk sedaj na šestem mestu. Tolmin v zadnjem krogu čaka nekoliko lažje delo kot Veržej, gostoval bo v Šmartnem ob Paki, Veržej pa bo še eno drugoligaško sezono končal pred domačimi navijači, nasprotnik bodo Ankaran Hrvatini.

V Ankaranu je pustošila toča. Na srečo le na stadionu ŠRC Katerina, pa še ta je bila v obliki golov. Skupno smo jih namreč videli kar devet, na veselje domačih gledalcev kar šest v gostujoči mreži. Še ena zanimivost, vseh devet golov so dosegli le štirje nogometaši, vsak je prispeval vsaj dva zadetka. Začetek srečanja med Ankaran Hrvatini in Šenčurjem sicer ni napovedoval takšnega števila zadetkov, moštvi sta v srečanje vstopili zelo previdno. Po vodstvu domačih, v 22. minuti je bil uspešen Tim Vodeb, pa se je boj na igrišču dokončno razplamtel. Štiri minute zatem smo videli enajstmetrovko v korist gostov, uspešen izvajalec je bil drugi strelec gostov, Enes Rujović in izid poravnal na 1:1. Le šest minut je trajalo, da je maloštevilno občinstvo videli nov zadetek, tokrat znova v mreži gostov. Uspešen je bil Luka Vekić, ki je zadel še desetič letos. Mladi reprezentant Slovenije je prepričljivo najboljši strelec ekipe z Obale. Do konca polčasa se je mreža zatresla še enkrat, v 39.minuti je bil uspešen eden najizkušenejših v dresu Ankarana, Jan Pahor, in postavil izid polčasa. V 58. minuti obračuna so se znova veselili domači, za visoko vodstvo s 4:1 je z enajstim zadetkom poskrbel Vekić. Petarda je v mreži Šenčurja odjeknila v 70. minuti, še drugič v tekmi je zadel Jan Pahor, skupno šestič v sezoni. V zadnjih petih minutah srečanja pa smo nato videli še tri zadetke. V 86. minuti je zaostanek z drugim golom na srečanju znižal Rujović. Že v naslednjem napadu je bilo 6:2, Vodeb je poleg prvega zadetka za domače prispeval še zadnjega. Za konec pa smo videli še hat-trick Rujovića, ki je postavil končnih 6:3.

Daleč najpomembnejša in najzanimivejša tekma kroga pa se je odvijala v Kranju, kjer so domači Orli gostili Krško. Krčani bi morali za to, da bi bili v zadnjem krogu sami krojači svoje usode, premagati lanskoletne prvoligaše, a jim to, kljub temu, da so dvakrat vodili, ni uspelo. Da je bilo srečanje izjemnega pomena in posledično tudi izjemno nervozno, potrjuje tudi podatek, da smo v že v prvem polčasu videli kar sedem rumenih kartonov.  Triglav se je dvakrat uspel rešiti iz zaostanka in prekrižal načrte Krčanom ter se z remijem poslovil od domače publike. Za Krško se je obračun začel sanjsko, v 24. minuti je bil tretjič v sezoni uspešen Jure Petric in poskrbel za navdušenje na klopi Krškega. A veselje je bilo kratkotrajno, že tri minute zatem je udaril najboljši strelec lige, Matej Poplatnik, in z 18. zadetkom v sezoni ohranil gol naskoka pred Markom Nunićem. Kljub pritisku, tako na eni kot na drugi strani, se mreži v prvem delu srečanja nista več zatresli. V drugem delu obračuna je dvakrat zadel Darko Djukić, a na njegovo žalost najprej v lastno mrežo, v 62. minuti je tako na semaforju znova kazalo na vodstvo gostov, 1:2. Isti igralec se je za napako kaj hitro odkupil in poskrbel za izenačenje že osem minut za tem, v 70 .minuti. Mreži se v nadaljevanju nista več zatresli in ostalo je pri delitvi točk. Ob koncu srečanja je sicer glavni sodnik srečanja pokazal še dva rdeča kartona, pri domačih je bil izključen Šmit, pri gostih pa bo zadnjo tekmo v sezoni izpustil Frelih. Krško je tako zapravilo možnost, da bi pred svojimi navijači samo odločalo o svoji usodi. Ob predpostavki, da Dob jutri premaga Dravinjo, bosta pred Krškim tako Dob in Aluminij. V medsebojni tekmi z Aluminijem lahko Kidričane sicer preskočijo, a če bo Dob obakrat uspešen, bo zadnja zmaga zadostovala zgolj za drugo mesto. Triglav se v zadnjem krogu odpravlja k Dravinji.

Tekma med Dobom in Dravinjo je bila zaradi poplavljenega igrišča odigrana šele danes. Dobljani, ki jih je v zadnjih tednih krasila izredna strelska forma, vse do gostovanja pri Krčanih so na šestih tekmah dosegli kar 24 zadetkov, pa so zatajili še na drugi tekmi zapored. V Krškem namreč zadetkov ni bilo, v današnji tekmi z Dravinjo so dosegli en zadetek, vendar ostali praznih rok. V prvem polčasu sta mreži mirovali, nadaljevanje pa se je pričelo po željah domače čete, saj je Dob v 52. minuti povedel z zadetkom Jana Češnjevarja, ki je bil po predložku najvišji pred golom Dravinje in se veselil še petega zadetka v letošnji sezoni. Vodstvo Doba ni bilo dolgo, saj so neobremenjeni Konjičani preko Tadeja Gabra po podobni akciji kot pred tem Dobljani izid poravnali v 65. minuti. Težave domačih je v 81. minuti poglobil Urban Čander, ki je v 81. minuti realiziral najstrožjo kazen, preobrat pa je v 88. minuti dokončal mladi Rok Kidrič, ki je z zadetkom za 1:3 potrdil sedmo zmago Dravinje. Zmaga Štajercev bi sicer lahko bila še višja, saj je domačega vratarja Vezirovića še dvakrat rešil tudi okvir vrat.

Zadnje dejanje sezone bodo tako na vrhu drugoligaške razpredelnice pričakali Kidričani, ki jim v zadnji tekmi, v gosteh pri Krškem, za ubranitev prvega mesta zadostuje že remi. Krčani bi z zmago znova zasedli vrh lestvice, ki so ga imeli v svoji lasti večji del sezone, v primeru poraza pa lahko Posavci izgubijo tudi drugo mesto, saj Dobljani gostujejo v Šenčurju. Dob mora, če želi skočiti na drugo mesto, slaviti na Gorenjskem in upati na zmago Aluminija.

Rezultati 26.kroga 2. SNL:
ALUMINIJ 2:0 ŠMARTNO 1928
Nunić (37′), Kurež (89′)
TRIGLAV KRANJ 2:2 KRŠKO
Poplatnik (27′), Djukić (70′); Petric (22′), Djukić (62′ ag)
ANKARAN HRVATINI 6:3 ŠENČUR
Vodeb (22′, 87′), Vekić (32′, 58′), Pahor (39′, 70′); Rujović (26′ pen, 86′, 89′)
TKK TOLMIN 4:2  FARMTECH VERŽEJ
Da.Sokanović (33′, 65′, 89′), De.Sokanović (83′); Trstenjak (36′, 64′)
ROLTEK DOB 1:3 DRAVINJA
Češnjevar (52′); Gaber (65′), Čander (81′ pen), Kidrič (88′)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…