Medtem ko se bo članska izbrana vrsta 14. junija v ljubljanskih Stožicah, ki bodo, to je že mogoče napovedati, razprodane, pomerila z Anglijo, se reprezentanca do 21 let pripravlja na začetek kvalifikacij za evropsko prvenstvo.

Četa selektorja Primoža Glihe bo kvalifikacije odprla z najlažjim nasprotnikom, 8. junija bo v Ajdovščini nasprotnik Andora, ki, roke na srce, slovenskim upom prevelikih težav ne bi smela povzročati. Mlada reprezentanca je tako včeraj odpotovala v Ukrajino in v Kijevu z odliko opravila z uvodno nalogo. Na turnirju v spomin Valeriju Lobanovskemu so Slovenci z odliko opravili z grškimi vrstniki, ki so jih ugnali s 3:0. Grško mrežo je sredi prvega polčasa načel Luka Zahović, ki je danes debitiral v dresu mlade izbrane vrste, potem ko je izkoristil enajstmetrovko, ki jo je izsilil Andraž Šporar. Nato so mreže mirovale skoraj eno uro, zmago pa je v zaključku obračuna potrdil še domžalski dvojec. V 83. minuti je najprej zadel Rudi Požeg Vancaš, šest minut zatem pa je končni izid obračuna postavil Alen Ožbolt.

Slovenci se bodo jutri za zmago na turnirju pomerili z zmagovalcem obračuna med Ukrajino in Moldavijo.

GRČIJA U21 0:3 SLOVENIJA U21
Zahović (28′ pen), Požeg Vancaš (83′),  Ožbolt (89′)

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…