V Bolgariji smo spremljali še zadnjo tekmo slovenske reprezentance v skupinskem delu tekmovanja, kot se je izkazalo po koncu tekme, tudi zadnjo na prvenstvu. Po dveh porazih jih je danes čakala Belgija, ki je s 3:0 premagala Češko in z Nemčijo izgubila z 2:0. Kljub dvema ničlama pa se slovenski reprezentanci vrata za napredovanje niso še povsem zaprla. Za uvrstitev med najboljših osem reprezentanc Evrope so morali s tremi ali več goli razlike premagati Belgijo ter upati, da bodo Nemci vpisali še tretjo zmago na turnirju.

Evropsko prvenstvo – tretji krog skupinskega dela. Sodnik: Roi Reinshreiber.

[team2]

Varovanci Igorja Benedejčiča so prvi polčas začeli zelo agresivno, kar bi se jim skoraj obrestovalo v peti minuti, ko je mimo vrat ustrelil Dejan Petrović. Po začetnem pritisku so vajeti v svoje roke prevzeli Belgijci, a je veselje Orelu Mangalaju preprečil Rok Vodišek. Vratar ljubljanske Olimpije je bil na mestu tudi ob poizkusu Van Vaerenbergha in s tem ohranil nekaj upanja Sloveniji. To je bilo vse, kar sta reprezentanci pokazali v prvem polčasu, tako da je rezultat ostal 0:0. V oči je po prvem polčasu bodel le podatek o strelih v okvir gola, saj Slovenci do tovrstne priložnosti niso prišli.

V drugem polčasu so se pričakovano višje postavili naši mladi upi, ki so morali za napredovanje zadeti trikrat. Selektor Benedejčič je ob začetku drugega polčasa v igro poslal tudi Jakoba Novaka, ki je zamenjal Kristjana Sredojevića. Pritisk se je skoraj obrestoval v 59. in 61. minuti, ko sta Petrović in Mlakar na žalost merila mimo vrat Teunckensa. Na srečo Slovencev je mimo ustrelil tudi Van Vaerenbergh, ki se je znašel v zelo ugodni situaciji. Ob zaključku tekme je na sceno stopil še najmlajši član posadke, Vitja Valečič, ki je dvakrat resno zapretil, a mu v obeh primerih ni uspelo zadeti okvirja vrat. Potem ko je že kazalo, da se bodo Slovenci od prvenstva poslovili s točko, je v tretji minuti sodnikovega podaljška, praktično v zadnji sekundi obračuna, je Denis Van Vaerenbergh izkoristil podajo Vancampa in tako Sloveniji zadal še tretji minimalni poraz.

S tem izidom se Slovenci poslavljajo od prvega Evropskega prvenstva do 17 let na tujem, na katerem so vse tri tekme izgubili z 1:0, najglobji pečat pa je pustil Rok Vodišek, ki je navdušil predvsem na tekmi proti Nemčiji, ki bo poleg Belgije napredovala v četrtfinale.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…