Že nekaj časa je bilo jasno, da Danilo Mariotto v nadaljevanju državnega prvenstva ne bo nosil dresa ljubljanske Olimpije. Danes je tudi uradno, da so pri vodilnem prvoligašu predčasno prekinili sodelovanje z brazilskim napadalcem, ki je v zeleno-belem dresu pustil izjemno bled vtis.

Dvajsetletnega napadalca je Ljubljančanom poleti do konca sezone posodil brazilski Fluminense, a se je Brazilcu ponovil ukrajinski scenarij, ko je pri Volynu odigral zgolj stransko vlogo. Če je v ukrajinskem prvenstvu v osmih nastopih zbral 433 minut, je bil njegov prispevek k jesenskim uspehom Olimpije še mizernejši. Zdaj že bivši trener Marijan Pušnik je Mariotta v igro poslal zgolj štirikrat, skupno pa je zbral vsega 26 minut.

Kljub temu se je Mariotto, ki se januarja ni priključil pripravam pod vodstvom stratega Marka Nikolića, od Slovenije poslovil z zadetkom. V drugem krogu pokalnega tekmovanja je zatresel mrežo Ivančne Gorice, ki jo je Olimpija ugnala z izidom 1:3.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…