Nogometaši Borussie iz Dortmunda so na pripravah v Španiji odigrali prvo prijateljsko srečanje v letu 2015. V uvodnem obračunu BVB-ja v novem letu je bilo ogromno slovenskega pridiha. Debi Kevina Kampla, v drugem polčasu pa je zaigral tudi Jon Gorenc-Stankovič, ki se je veselil prvenca v članskem dresu Borussie iz Dortmunda.

Na srečanju proti Sionu, ki so ga nogometaši iz Dortmunda dobili z 1:0, je izredno dobro predstavo prikazal slovenski članski reprezentant  Kevin Kampl, kateremu je strateg Jürgen Klopp namenil 45. minut v prvem polčasu. V nadaljevanju srečanja je na igrišče stopil tudi Jon Gorenc-Stankovič, ki je v 59. minuti lepo izkoristil podajo iz kota in iz približno šestih metrov dosegel edini zadetek na srečanju. Veselje mladega nogometaša, ki so ga Domžale posodile v Dortmund za tri leta, je bilo še toliko večje, saj si je z zadetkom sam pristreljal najlepše darilo za 19. rojstni dan, ki ga bo praznoval jutri. Z zadetkom se je zagotovo še bolj prikupil trenerju Kloppu, ki ga je kot člana mlade ekipe Borussie iz Dortmunda vzel zraven na priprave članske ekipe v Španijo.

Borussia iz Dortmunda bo svojo naslednjo srečanje na pripravah v Španiji odigrala v soboto ob 16.30 uri, ko ji bo nasproti stala ekipa Steaue iz Bukarešte.

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…