Rijeka Matjaža Keka tudi letos osrednji del priprav na spomladanski del sezone opravlja na španskih tleh, v Benahavisu. Na Iberskem polotoku so tudi nogometaši bolgarskega prvaka Ludogorca, oba kluba s slovenskim pridihom pa sta včeraj odigrala pripravljalno tekmo.

Obračun je pripadel Bolgarom, ki so po zaostanku preobrnili izid in slavili z 2:1, odločilni zadetek pa je v uvodu drugega polčasa naš Roman Bezjak. Koroški napadalec je bil v 50. minuti uspešen po strelu z 20 metrov, ko je žogo z natančnim udarcem po tleh spravil v spodnji desni kot vrat Ivana Vargića. Bezjak, ki se je po operacije kile vrnil na igrišča, je igral v drugem polčasu, medtem ko sta oba reška Slovenca zaigrala v začetni enajsterici trenerja Matjaža Keka. Miral Samardžić je igral do 70. minute, medtem ko je Goran Cvijanović igrišče zapustil četrt ure pred gorenjskim branilcem.

Za Rečane je sicer po dobre pol ure igre zadel Tomasov, Bolgari pa so izenačili v izdihljajih prvega polčasa, ko je bil z bele točke natančen Moti.

Sturm Graz uspešen proti Rapidu

Sturm Graz je danes, ob 19.30 uri, v 27. krogu avstrijske Bundeslige, gostil SK Rapid. Dom…