Benjamin Verbič bi poglavje v dresu Kobenhavna težko pričel na lepši način. Vojničan, ki se je v dansko prestolnico letos poleti preselil iz Celja, je hitro potrdil formo iz minule sezone, ko je bil proglašen za najboljšega igralca Prve lige Telekom Slovenije.

Danski podprvak je v drugem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo na domačem Parken stadionu gostil valižanski Newtown, Verbič pa je že v tretji minuti stvari prevzel v svoje roke in z glavo z dobrih desetih metrov zadel v daljši kot gostujoče mreže. Verbič je bil sicer med najaktivnejšimi igralci na zelenici, ob koncu prvega polčasa pa bi lahko sodnik Mete Kalkavan po prekršku nad Verbičem pokazal tudi na belo točko, a je piščalka turškega sodnika ostala nema. Da pa debi ne bi bil kot iz sanj, se je nesreča pripetila v sodniškem dodatku, ko se je Verbič po predložku z leve strani igrišča znašel sam pred vratarjem Jonesom, po stiku z gostujočim vratarjem obležal na tleh in se nemudoma prijel za desno koleno. Tekme ni bil zmožen nadaljevati, sledila je hitra menjava, pregledi po tekmi pa bodo pokazali, za kako resno poškodbo gre. Danci so sicer slavili z 2:0, v 74. minuti je zmago potrdil Kusk.

Medtem ko Reneja Miheliča zaradi poškodbe ni bilo v kadru Debrecena, ki je z 2:2 remiziral pri latvijskem Skontu, je evropski debi dočakal tudi Tadej Trdina. Korošec je v dresu Wolfsbergerja igral dobrih dvajset minut, potem ko je v 71. minuti zamenjal Silvia. Moštvo iz Volšperka je z zadetkom Ynclana v beloruskem Soligorsku slavilo minimalno zmago.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…