Protesti navijačev po porazu z Augsburgom so nogometašem dortmundske Borussie očitno koristili. Po zmagi nad Freiburgom, bilo je 0:3, so rumeno-črni v uvodni tekmi 21. kroga elitne Bundeslige s 4:2 ugnali Mainz, nekdanji kluba trenerja Jürgena Kloppa.

Obračun, ki ga je v začetni enajsterici pričel tudi Kevin Kampl, pa se za domače ni pričel najbolje. Gostje so namreč povedli že v uvodni minuti, ko Weidenfeller pri izletu iz vrat ni posredoval najbolje, kar je izkoristil Soto in s strelom, najprej preko Kampla, nato pa še preko celotne obrambe, žogo pospravil v mrežo Borussie. Domači so hitro krenili v lov na izenačenje, a kljub premoči in številnim poizkusom le-tega do odhoda na odmor niso dočakali. Tudi v nadaljevanju igra ni bila nič drugačna, Borussia je ogrožala gostujoča vrata in v četrti minuti drugega polčasa le prišla do izenačenja. Po kotu je bil najvišji Subotić in s skokom čez svojega čuvaja zabil v mrežo nekdanjega kluba. Izenačenje je domačim dalo dodatne energije in že v 55. minuti so se znašli v vodstvu. V napad je krenil Papastathopoulos, podal do Kampla, ki je z lepo globinsko podajo zaposlil Reusa, ki ni zapravil darila slovenskega reprezentanta. Kampl se je veselil krstne asistence v dresu Borussie, Reus pa se je podpisal pod petdeseti zadetek za dortmundski klub. A veselje je bilo dolgo vsega minuto, saj so gostje izid poravnali že v 56. minuti, ko je zadel Malli. A napadi Borussie se s tem niso prenehali, v 71. minuti se je Reus znašel v vlogi asistenta, s prekrasno podajo zaposlil Aubameyanga, ki je pobegnil gostujoči obrambi in zadel za 3:2. Končni izid srečanja je v 78. minuti, po prostem strelu Aubameyanga, postavil Sahin.

Klopp je Kampla iz igre potegnil dobrih dvajset minut pred koncem srečanja, potem ko je do 70. minute pretekel daleč največ med vsemi na igrišču, malce več kot 9,9 kilometra. Kampl je znova dobro opravil naloge v fazi obrambe, od 26 podaj pa je napačno oddal le dve žogi, asistenca pa mu lahko da le še dodatnega elana. S šesto zmago sezone so se Dortmundčani vsaj začasno povzpeli na štirinajsto mesto in se točkovno izenačili prav z nocojšnjim nasprotnikom. A če gre sklepati po zadnjih dveh zmagah, se je varovancem stratega Kloppa končno odprlo tudi v napadu. V zadnjih dveh ligaških tekmah je Borussia zabila sedem zadetkov oziroma toliko kot na zadnjih devetih tekmah skupaj.