Z jesenskim delom državnega prvenstva so danes zaključili tudi pri severnih sosedih. V avstrijski Bundesligi so štiri od petih tekem 19. kroga odigrali že včeraj, jesenski del sezone pa sta zaključili ekipi Red Bull Salzburga in dunajskega Rapida. Zmage z 1:2 so se veselili Dunajčani, vidno vlogo pa sta odigrala tudi oba Slovenca.

Kevin Kampl je podal za zadetek domačih, Robert Berić pa se je pred zimskim premorom dvakrat vpisal med strelce. Krčan se je še dvanajstič to jesen vpisal med strelce, potem ko je v 80. minuti izkoristil slabo izbijanje domačih branilcev in z roba kazenskega prostora z nizkim strelom neubranljivo zadel v spodnji desni kot domačih vrat. Gostujoče vodstvo je bilo dolgo vsega štiri minute, saj so domači v 84. minuti izid poravnali z zadetkom mladega Marcela Sabitzerja. 20-letni napadalec je izkoristil podajo Kevina Kampla, ki je bil blizu izenačenja le dobro minuto pred tem, in ne najboljše posredovanje branilca Maria Sonnleitnerja. A v napeti končnici to še ni bilo vse, gostje so v zadnji, četrti minuti podaljška zadeli še drugič, znova je v polno meril Berić, ki je na bližnji vratnici izkoristil predložek Floriana Kainza, žogo lepo spravil preko domačega vratarja Gulacsija in zadel za osmo zmago zeleno-belih, ki so skočili na četrto mesto lestvice.

Salzburg, ki je sicer že sredi prvega polčasa ostal z igralcem manj, saj je Ramalho v 23. minuti prejel drugi rumeni karton, ostaja na vrhu ligaške razpredelnice, saj ima pred najbližjima zasledovalcema, Altachom in WAC-om, za katerega je včeraj zadel tudi Tadej Trdina, osem točk prednosti. Berić se je z dvema zadetkoma utrdil na drugem mestu ligaške lestvice strelcev, nekdanji napadalec Krškega, Interblocka, Maribora in Sturma je prispeval 13 zadetkov.

Šeško natančen proti Dortmundu

RB Leipzig je danes, ob 15.30 uri, gostil Dortmund. Rdeči biki so na tekmi 31. kroga v nem…