S spomladanskim delom sezone so danes pričeli tudi v avstrijski Bundesligi. Čast odprtja je pripadla nogometašem dunajskega Rapida in Rieda, ki pa je moral na Dunaju priznati premoč. Dunajčani so slavili s 3:0.

Med strelce se je ob koncu prvega polčasu vpisal tudi Robert Berić, ki je v prvi minuti sodniškega dodatka izkoristil najstrožjo kazen in se veselil že 14. zadetka v letošnji sezoni. 23-letni Krčan, ki je bil včeraj v glasovanju navijačev proglašen za najboljšega nogometaša Rapida v letu 2014, je postavil končni izid srečanja, pred tem pa je pripomogel tudi k zadetku za 2:0, saj je gostujoči branilec Gernot Trauner po njegovem strelu na gol črti žogo odbil z roko in bil posledično tudi izključen. Najstrožjo kazen je izkoristil Deni Alar, ki je oba zadetka dosegel z bele točke. Gostje so namreč obračun končali z dvema možema manj, saj je bil že v 14. minuti zaradi prekrška nad Krčanom izključen vratar Thomas Gebauer.

Zeleno-beli, ki so torej vse tri zadetke dosegli z enajstih metrov, so se z deveto ligaško zmago sezone zavihteli že vse do drugega mesta, a najbližje zasledovalce tekme 20. kroga še čakajo.

Šeško natančen proti Dortmundu

RB Leipzig je danes, ob 15.30 uri, gostil Dortmund. Rdeči biki so na tekmi 31. kroga v nem…