Že uvodno srečanje 23. kroga 2. SNL je prineslo večje presenečenje ter še dodatno začinilo že tako pestro končnico prvenstva. Vodilne Radomlje so pričakale Veržej, ki v zadnjih krogih ni našel poti do zmage in je doživel tudi tri boleče poraze. Poraz vodilnega moštva lige so izkoristili Ptujčani, ki so se porazu izognili že enajstič zapored. Na Ptuju je po napetem zaključku, v katerem so Dobljani kar dvakrat izenačili, za zmago domačih zadel Rok Zorko in Ptujčane popeljal do dveh točk zaostanka. Zaključno dejanje 23. kroga smo spremljali v Kranju, kjer sta se merila Triglav in Aluminij, do sedaj najuspešnejši ekipi spomladanskega dela prvenstva ter s 37 točkami prvi zasledovalki Radomelj in Drave. Že pred začetkom srečanja je bilo jasno, da bi se z morebiten zmagovalec vključil v boj za naslov.

Radomljani so po zmagi proti Ankaranu tudi tokrat pričakovali poln izkupiček, a se srečanje v idealnih pogojih za igro ni končalo po domačih željah. Že v peti minuti je v prvem pravem napadu gostov vodilno ekipo lige šokiral Mitja Mauko, ki je z velike razdalje meril odlično ter s strelom v desni zgornji kot ukanil vratarja Ivačiča. A Radomljanov veržejsko vodstvo ni preveč šokiralo in kmalu so prevzeli popoln nadzor nad igro. V priložnostih je prednjačil predvsem Lidjan, ki je v 28. minuti asistiral za izenačujoči zadetek, po tem ko je s prekinitve žogo oddal v kazenski prostor, tam pa se je najbolje znašel Gregor Kosec, ki je odlično izkoristil priložnost, ki mu jo je od prve minute namenil trener Djuranović. Še pred koncem polčasa so domači stvari postavili na svoje mesto, v 40. minuti je akcijo znoval začel Lidjan, po podaji z leve strani pa Luki Cerarju žoge ni bilo težko potisniti za hrbet gostujočega vratarja. Radomlje so bile v prvem delu srečanja veliko boljši nasprotnik in so na odmor zasluženo odšle z golom prednosti. Tudi v začetku drugega dela tekme ni kazalo na preobrat. Domači so nazdirali potek srečanja in bili večkrat blizu tretjemu zadetku, a niso uspeli zlomiti veržejske obrambe, goste je večkrat reševal Andrejč. V 73. minuti pa po hitrem protinapadu šok za domače. Pred vratarja Ivačiča je sam stekel Nino Kouter in ga rutinirano premagal. Bivši nogometaš Mure pa je znova udaril v 78. minuti, ko je še drugič premagal domačega vratarja in poskrbel za popoln preobrat in drugo spomladansko zmago Veržeja. Domači so s morda porazom zaključek prvenstva, saj se jim Drava ob morebitni zmagi lahko približa na vsega dve točki. Za Prleke je zmaga velik obliž na rane, po seriji slabih rezultatov so po dolgem času prikazali tudi drugačen obraz. Veržej v naslednjem krogu doma pričakuje Tolmin, Radomlje pa bodo prvo mesto branile v ”Vas classicu”.

Po uverturi v 23. krog je v Šenčurju pod umetno razsvetljavo sledila še izjemno pomembno srečanje, tokrat v boju za obstanek. V lokalnem derbiju sta se pomerili ekipi Šenčurja in Zarice. Za Šenčur je v tem srečanju igrala le zmaga, saj bi se v nasprotnem primeru praktično že poslovili od drugoligaške druščine, Zarica pa bi z zmago naredila velik korak k obstanku. Daljši konec so pred lepim številom gledalcev, zbralo se jih je okoli 350, potegnili domači in slavili z 2:0.  Po zaspanem uvodu v srečanje je s prvim pravim strelom na srečanju Nik Burkeljca poskrbel za navdušenje pri domačih navijačih in Šenčur povedel v vodstvo z 1:0. Domači so bili v prvih 45 minutah izrazito boljši nasprotnik, imeli več posesti žoge v nogah in goste nadstreljali s 7:3, a mreži se nista zatresli. Tudi v nadaljevanju smo gledali podobno sliko, goste je večkrat reševal vratar Bužan. Varovanci Braneta Pavlina, ki se je po zimskem prestopu v Zarico znova vrnil na kraj, kjer je preživel nekaj zadnjih sezon, so poizkušali premagati domačo obrambo, a je bila ta venomer na mestu. V 88. minuti pa je Bužan klonil še drugič, potem ko ga je premagal Martin Cesar in zadel za končnih 2:0. Šenčur, ki je šele četrtič v sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno, se je z zmago izenačili s Tolminom, za osmim mestom, ki ga zaseda prav Zarica, pa trenutno zaostaja štiri točke. Kranjčani so si s porazom spet nekoliko zapletli zaključek premierne sezone med drugoligaši. Zarico v naslednjem kolu čaka izjemno pomembno gostovanje v Ankaranu, Šenčur pa bo v novem lokalnem derbiju skušal presenetiti še drugega kranjskega drugoligaša, Triglav.

Že omenjeni spodrsljaj Radomelj so dan zatem izkoristili nogometaši Drave, ki so mrežo Doba načeli že v drugi minuti dvoboja, v polno je po predložku Nastje Čeha meril Rok Kidrič, ki je zadel v daljši kot gostujočih vrat. Gostitelji so v nadaljevanju zapravili še dve zreli priložnosti, kljub temu pa prednost držali vse do zaključnih minut, ko so se prebudili tudi gostje in v 82. minuti s pravim evrogolom Alberta Račića, ki je z razdalje 30 metrov neubranljivo meril pod stičiščem vratnice in prečnika, izenačili na 1:1. Sledil je hiter odgovor domačega kapetana Nastje Čeha, ki je tri minute po dobljanskem izenačenju Dravo z natančno izvedenim prostim strelom znova popeljal v prednost. Zanimivo dogajanje v zaključku dvoboja je v 89. minuti popestril Matic Mirtić, ki je po kotu gostov z glavo zadel za novo izenačenje. A tudi tokrat so imeli Štajerci pripravljen odgovor, v drugi minuti sodniškega dodatka je za veselje domačih gledalcev poskrbel še rezervist Rok Zorko, ki je izkoristil podajo Nastje Čeha, se znašel sam pred gostujočim vratarjem Avsecem in z rutiniranim strelom zadel za domače slavje. Posojeni napadalec Zavrča je v zadnjih tednih v izvrstni formi, saj se je med strelce vpisal že na četrti zaporedni tekmi.

Pomembne zmage so se veselili tudi Tolminci, varovanci novega trenerja Jana Kraglja so na domačem igrišču v primorskem derbiju ugnali Ankaran in se osmi Zarici znova približali na vsega točko zaostanka. Junak domače zmage je bil znova Dejan Sokanović, saj se je podpisal pod vse tri zadetke Tolmina in se na vrhu ligaške lestvice strelcev izenačil z Lovrom Bizjakom, oba sta zadela enajstkrat. Tolminski golgeter je ankaransko mrežo načel v sedmi minuti, gostujoče težave pa so se še povečale v 14. minuti dvoboja, ko je mlajši od bratov Sokanović zadel še drugič. Lov na preobrat so si Ankarančani otežili v 37. minuti, ko je Tadej Mežnar Mateju Zemljaku pokazal še drugi rumeni karton. Z desetimi igralci so srečanje zaključili tudi gostitelji, saj je bil v četrti minuti nadaljevanja, po prav tako drugem rumenem kartonu, pod predčasno prho poslan Jaka Lipužič Bratuž. Kljub vsemu so domači v 68. minuti zabili še tretjič in tako odločili vprašanje o zmagovalcu, znova je v polno meril Dejan Sokanović. Ankaranski poraz je sedem minut pred koncem omilil Jan Zlatič. Ankarančani so se po enajstem porazu znašli v težavah, saj Tolminci na devetem mestu zaostajajo le še za tri točke.

V prvih desetih minutah pravih priložnosti, kljub enemu strelu vsake ekipe, nismo videli, prva resnejša priložnost se je v 13.minuti ponudila gostom. Po hitrem protinapadu je streljal Kurež, a se je z lepo obrambo izkazal Elvis Džafić. Le pet minut kasneje nova priložnost Aluminija, po podaji z leve in strelu z glavo je bil Džafić že brez moči, a je s sijajnim posredovanjem z glavo žogo z golove črte izbil domači kapetan Šturm. Od domačih je bil v prvem delu prvega polčasa najbolj agilen Bukara, ki je zadel na zadnjih dveh srečanjih, a njegova strela nista bila nevarna za gol Janžekoviča. V 25. minuti je bilo znova nevarno pred vrati domačih, Vrbanec je asistiral Kurežu, le-ta pa znova ni uspel ugnati domačega vratarja. Nato so vajeti igre v svoje noge prevzeli domači, ki so narekovali ritem srečanja, vendar si resnejše priložnosti v  prvih 45 minutah niso pripravili. Zato pa je po kotu gostov bilo še četrtič v prvem polčasu vroče pred vrati Džafića. Škoflek je z glavo zadel prečko. Kranjčani so večji del polčasa diktirali tempo igre, a veliko bolj nevarni so bili gostje, ki so imeli štiri imenitne priložnosti, toda mreže niso uspeli zatresti. Takoj po odmoru pa šok za domače, v uvodu 47. minute je Kurež poslal dolgo žogo proti kazenskemu prostoru domačih, hudo napako domače obrambe pa je s sedmim zadetkom sezone kaznoval Žiga Škoflek. V 51. minuti so tudi domači prišli do najlepše priložnosti na tekmi,  vendar Šmit in Poplatnik iz neposredne bližine nista uspela premagati vratarja gostov. Ista nogometaša sta bila v glavni vlogi v 58. minuti, a so gostujoči branilci blokirali volej Poplatnika. Kidričani so nato stekli v  hiter protinapad, žogo si je na robu kazenskega prostora odlično zaustavil Anton Rogina in s strelom v daljši kot zadel za vodstvo Aluminija z 0:2. Škoflek in Bizjak sta imela še dve izjemni priložnosti za povišanje vodstva, prvemu je veselje preprečila vratnica, Bizjak pa je bil v 63. minuti premalo natančen. Še enkrat več so Kidričani iz protinapada zapretili v 67. minuti, znova je domačo obrambo dodobra premešal Lovro Bizjak, Kurež pa z 11 metrov Džafića še tretjič ni uspel premagati, ta je žogo izbil v kot, še eno zrelo priložnost pa je isti igralec zapravil le dve minuti kasneje. Triglav je bil v tem delu srečanja povsem neprepoznaven. V zadnjih 20 minutah dvoboja je tempo močno padel, napadi domačih so bili jalovi, videli smo še nekaj strelov na eni in drugi strani, a vratarja nista imela večjih težav. Kidričani so zasluženo slavili, z nekaj sreče in natačnosti pa bi lahko dosegli še izdatnejšo zmago, ki jih je popeljala na tretje mesto lestvice ter približala prvemu mestu na le pet točk zaostanka. Triglav se je s porazom oddaljil od drugega mesta in bo moral upati tudi na spodrsljaje ostalih ekip, če se bo želel prebiti v dodatne kvalifikacije za Prvo ligo. Že v naslednjem krogu bo za obe ekipi ponovno zelo zanimivo, Triglav bo doma pričakal Šenčur, Aluminij pa bo v dvoboju za drugo mesto gostil Dravo.

Rezultati 23. kroga 2. SNL:
KALCER RADOMLJE 2:3 FARMTECH VERŽEJ
Kosec (28′), Cerar (40′); Mauko (5′) Kouter (73′, 78′)
ŠENČUR 2:0 ZARICA KRANJ
Burkeljca (13′), Cesar (88′)
TKK TOLMIN 3:1 ANKARAN
De. Sokanović (7′, 14′, 68′); Zlatič (83′)
RK: Lipužič Bratuž (49′); Zemljak (37′)
DRAVA PTUJ 3:2 ROLTEK DOB
Kidrič (2′), N. Čeh (85′), Zorko (92′); Račić (82′), Mirtić (89′)
TRIGLAV KRANJ 0:2 ALUMINIJ
Škoflek (47′), Rogina (58′)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …