V senci derbija sta včeraj potekali še dve preostali tekmi drugega kroga. V Mariboru so gostovale Cerklje, v Radomljah pa Krim.

Ob 17. uri smo spremljali dvoboj med Mariborom in Cerkljami. Mariborčanke so tekmo dobile s 3:1. V 28. minuti je domačinke v vodstvo popeljala Selma Šabotić. Gostje so tik pred iztekom prvega polčasa z golom Hane Feratović izenačile. V drugem polčasu so domačinke začele silovito in z goloma Ines Krajnc in Žive Hanžič v prvih 7 minutah končale vse dvome o zmagovalcu.

Ob 19. uri pa so Radomlje gostile nogometašice Krima. Tekma se je končala z rezultatom 1:1, oba gola pa sta bila dosežena že v prvem polčasu.  Radomljanke je po napaki obrambe Krima v 27. minuti v vodstvo popeljala Zala Kuštrin. Vodstvo ni trajalo dolgo. Že v 38. minuti so hiter protinapad izkoristile nogometašice Krima, za izenačenje pa je zadela Urška Žganec.

ŽNK MB Tabor:ŽNK Cerklje 3:1 (1:1)      Šabotić (28’), Krajnc (50’), Hanžič (52’); Feratović (45’)

ŽNK Radomlje:ŽNK Krim RollJet 1:1 (1:1) Kuštrin (27’); Žganec (38’)

Naloži več novic od M. Š.

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…