V ligi prvakinj so nogometašice St. Pöltna zapravile priložnost, da zmanjšajo zaostanek za Romo ter se drugemu mestu v skupini B povsem približajo. V Spodnji Avstriji je praška Slavia prišla do svoje prve točke.

Avstrijske prvakinje so veljale za velike favoritinje, a tega naziva niso uspele dokazati na terenu. Čehinje so do svojega prvega zadetka v skupinskem delu prišle v 27. minuti, ko so izvedle hiter protinapad, po lepi podaji Tereze Kozarove pa je zabila Kristyna Ružičkova. To je bil edini strel v okvir domačih vrat. St. Pölten je večji del obračuna bila dejavnejša ekipa. Že v uvodnih minutah so Avstrijke zatresle gostujočo mrežo, a je zadetek zaradi igre z roko bil razveljavljen. Do izenačenja so v nadaljevanju prišle pet minut pred odhodom na odmor, ko se je med strelke vpisala Mateja Zver. Slovenska reprezentantka je ob levi strani igrišča izvajala prosti strel in v kazenski prostor nasprotnic poslala visok predložek, ta je presenetil vse, vključno z Olivio Lukašovo in končal v mreži. V drugem polčasu so domačinke narekovale tempo in iskale pot do popolnega preobrata in dodatnih dveh točk, a jim glavnega cilja ni uspelo doseči. Najbližje zadetku so bile v 81. minuti, ko je po prostem strelu Marije Mikolajeve žoga zadela vratnico. Globoko v sodnikovem dodatku je vnovič s strelom z razdalje poizkusila tudi Zverova, a se je Lukašova izkazala z obrambo.

St. Pölten ostaja na tretjem mestu in z minimalnimi možnostmi za napredovanje. Za drugouvrščeno Romo Avstrijke zaostajajo za tri točke. V naslednjem krogu jih čaka gostovanje v večnem mestu, kjer bodo morale ciljati na zmago, v kolikor želijo ohraniti upe na napredovanje. Italijanke so na gostovanju v Wolfsburgu proti prvim favoritinjam skupine izgubile z rezultatom 4:2. Pri volkuljah sta Nina Kajzba in Zara Kramžar celoten dvoboj spremljali s klopi za rezervne igralke, pri Nemkah Sare Agrež zaradi poškodbe ponovno ni bilo v kadru.

Skupina B, 4. krog:
St. Pölten – Slavia Praga 1:1 (1:1)
Zver (40′); Ružičkova (27′)

Wolfsburg – Roma 4:2 (2:1)
Pajor (24′, 53′), Jónsdóttir (40′), Lattwein (52′); Andressa (42′), Haug (76′)

Wolfsburg 10
Roma 7
St. Pölten 4
Slavia 1

Naloži več novic iz Liga prvakov

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogo metašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala,…