Slovenska ženska nogometna reprezentanca uspešno nastopa v kvalifikacijah za uvrstitev na svetovno prvenstvo.

Na gostovanju v Grčiji so varovanke Boruta Jarca zabeležile še drugo zmago v kvalfiikacijah, z 1:4 so odpravile domačo izbrano vrsto Grčije.

Slovenija je povedla v osmi minuti po zadetku Mateje Zver, a vodstvo ni dolgo trajalo, saj je le dve minuti kasneje izenačila Chatzinikolaou. Do konca polčasa je še ena žoga končala za hrbtom vratrke grčije, tokrat je zadela Lara Prašnikar. V drugem polčasu sta znova zadeli strelki iz prvega polčasa, Mateja Zver v 59. minuti, Lara Prašnikar pa v 86. minuti. Slovenija trenutno zaseda tretje mesto v Skupini I, s sedmimi osvojenimi točkami, Francija jih ima 12, Wales pa deset.

Grčija – Slovenija 1:4 (1:2)

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Za Slovenke bo kot kaže odločal zadnji krog kvalifikacij

Po odigranem šestem krogu v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo se stvari niso spremenile…