Slovenska dekliška reprezentanca do 17 let je na drugi kvalifikacijski tekmi v Tallinu odigrala dvoboj proti Avstrijkam in izgubila z rezultatom 0:4. Mlade Slovenke bodo za napredovanje v soboto igrale proti Estonkam.

Dvoboj dveh ekip s stoodstotnim izkupičkom, Slovenke so v prvem krogu s 3:0 odpravile Belorusijo, medtem ko so Avstrijke s 7:0 odpihnile domačo Estonijo, je bolje pričela favorizirana Avstrija in že po 17. minutah povedla, potem ko je Lilli Purtscheller premagala Lili Sofijo Balažic ter tako postavila izid prvega polčasa. V drugi del so Slovenke vstopile z željo po izenačenju, a so že po desetih minutah igre Avstrijke po zadetku Annabele Schasching vodstvo podvojile. Le pet minut kasneje se je Purschellerjeva nato še drugič vpisala med strelke in tekma je bila odločena. V zaključku dvoboja so naše severne sosede preko Patricie Pfanner zabile še četrtič za končnih 4:0.

Slovenijo v zadnjem krogu čaka domača Estonija, ki je danes izgubila proti Belorusiji z 0:2, in zmaga bi za varovanke Tine Kalenberger pomenila osvojitev drugega mesta ter napredovanje v elitni del kvalifikacij, ki bo na sporedu aprila. Evropsko prvenstvo, na katerem bo nastopilo osem reprezentanc, se bo igralo septembra oziroma oktobra prihodnje leto v Bolgariji.

U17 AVSTRIJA – U17 SLOVENIJA 4:0 (1:0)

Strelke: Purtscheller (17′, 60′), Schaschin (55′), Pfanner (80′)

Za Slovenijo si nastopile: Balažic, Šabotič (81′ Kovačec), Kastelec, Adam (46′ Igerc), Ciganovič, Zajmi, Vodušek, Gradišek (59′ Kos), Kovačič (81′ Horvat), Čizmazija, Suhoversnik (89′ Sušnik).

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…