Nogometašice 1. SŽNL so v nedeljo odigrale 9. krog državnega prvenstva, ki pa večjih presenečenj ni prinesel. Pomurke nadaljujejo z izjemnim nizom in so še naprej stoodstotne, na najzanimivejšem dvoboju pa  so Mariborčanke na domačem terenu ugnale Radomljanke.

Derbi kroga je tokrat bil odigran v Mariboru, kjer so nogometašice mariborskega Tabora doma ugnale Radomlje z izidom 2:1. Mreži sta na dvoboju dolgo mirovali, nato pa so po uri igre domačinke v pičlih petih minutah preko Špele Pernek in Tajde Tušek prišle do vodstva z 2:0. Za gol priključka je v 74. minuti poskrbela Sara Adam, a do konca gostjam več ni uspelo premagati domače vratarke Maše Šibile in domačinke so se veselile novih treh točk ter podaljšanje niza nepremaganosti na pet tekem. V tem obdobju so Mariborčanke trikrat zmagale in dvakrat remizirale, svoj niz pa bodo v naslednjem krogu poizkušale podaljšati na gostovanju pri Pomurkah.

Cerkljanke so na domačem terenu gostile aktualne državne prvakinje iz Prekmurja in že po treh minutah so se znašle v rezultatskem zaostanku. Svoj prvi zadetek od skupno treh je namreč zabila Špela Kolbl, ki je že pri 12 zadetkih v sezoni. Po podvojitvi vodstva v 9. minuti, prvič na srečanju je bila uspešna Luana Zajmi, je nekaj upanja domačinkam vlila Lucija Kos, a že do polčasa so branilke naslova dvoboj odločile v svojo korist in po dveh zadetkih Tjaše Tibaut ter drugemu golu Kolblove, odšle na odmor z visokih 1:5. Prekmurke so igro v napadu stopnjevale tudi v drugem delu igre in se na koncu ustavile pri enajstih zadetkih v domači mreži, za končnih 1:11.

V Kopru so domače nogometašice gostile ljubljansko Olimpijo in zmajčicam nudile dober odpor, a na koncu vseeno morale priznale premoč nasprotnicam. Ponovno ni razočarala napadalka zeleno-belih Ana Milović, ki je za vodstvo Ljubljančank zabila že v 9. minuti srečanja. Milovićeva sicer z naskokom vodi na prvoligaški lestvici strelk, saj je slovenska mladinska reprezentantka doslej na devetih tekmah zabila neverjetnih 24 golov. V 38. minuti je Evelina Kos poskrbela za povišanje vodstva, Ljubljančanke pa so po zaslugi Zale Vindišar na odmor odšle z visokih 0:3. Za piko na i je v peti minuti nadaljevanja s svojim 11. zadetkom sezone poskrbela Manca Suhoveršnik.

Na dvoboju Krima in Ajdovščine so gledalci videli kar sedem zadetkov, petkrat pa so se veselile domačinke, ki so gostujoče Primorke ugnale z rezultatom 5:2. Ljubljanski navijači so se hitro razveselili prvega zadetka, saj je Žana Rus bila uspešna že v 7. minuti, le minuto kasneje pa je za 2:0 poskrbela Jana Intihar. Na odmor so Krimovke odšle z vodstvom treh golov prednosti, saj je za nov zadetek v 38. minuti poskrbela Mirjam Kastelec. Podobno kot prvi, je strelsko zanimiv bil tudi drugi polčas, zaznamovali pa sta ga Nika Pintarič pri domačinkah in Marija Capuder pri gostjah, ki sta v tem delu igre vsaka zadeli po dvakrat, Capuderjeva je oba zadetka dosegla z velike oddaljenosti. Primorke so doslej v 9. krogih mrežo nasprotnic našle trikrat, pod vse gole pa se je podpisala prav Capuderjeva.

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …