Osabljene Slovenke so v Kopru na tekmi kvalifikacij za Euro 2022 slavile proti Estoniji in so tako korak bliže zastavljenemu cilju.

Pri Estoniji je zaradi kartona manjkala izkušena 33-letna branilka Pilla Raadik. Zavoljo novega virusa Covid-19 pa je slovenska reprezentanca nastopila v popolnoma spremenjeni zasedbi. Manjkalo je kar 18 oz. 19 standardnih reprezentantk. Selektor Jarc je bil tako primoran priložnost ponuditi popolnoma pomlajeni postavi, ki pa ni razočarala. Že v 27. minuti je mrežo nasprotnic zatresla Barbara Kralj, sicer članica ljubljanske Olimpije. Prvi polčas je tako pripadel našim nogometašicam, ki so bile kasneje uspešne še v 59. minuti; zaradi nepazljivosti je lastno mrežo zatresla estonska nogometašica Kork. Slovenke so tako kljub hendikepirani zasedbi pokazale svojo kvaliteto in z 2:0 ugnale Estonijo.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…