Ženska nogometna reprezentanca Slovenije se je pretekli teden mudilana UEFA razvojnem turnirju v Srbiji. Zadnje nasprotnice Slovenk so bile domačinke, ki so utrpele še en poraz. Slovenija je slavila z rezultatom 2:1 ,po tem ko so v prvem polčasu vodile z minimalno prednostjo. Edini zadetek je v 34. minuti dosegla Tajda Tušek. V deveti minuti nadaljevanja je Slovenija vodila z 2:0, uspešna je bila še druga članica Maribora, Pia Ciganović. Gostiteljice so poraz ublažile v 55. minuti, strelka edinega zadetka za Srbijo je bila Tanaskovićeva.

Slovenija je s štirimi točkami osvojila tretje mesto, s tremi zmagami so bile najboljše Norvežanke.

Selektorica Tina Kelenberger je bila zadovoljna s končnim izidom, v prihodnosti pa vidi možnost za razvoj v fazi prekinitev: »Danes so dekleta kontrolirala potek celotnega srečanja. V igri smo bili nekoliko boljši nasprotnik. Dobro je, da kljub pritiskom in tesnemu izidu v izdihljajih tekme niso podlegle in so zdržale do konca. Na turnirju smo vse zadetke prejeli s prekinitev, prostih strelov in kotov. Danes smo ta segment igre nekoliko popravili, a bomo morali temu v prihodnje še vedno posvečati pozornost.«

Srbija – Slovenija 1:2
Tanasković 55′; Tušek 34′, Ciganović 49′

Slovenija: Balažic, Igerc, Šabotić, Kos, Gradišek, Ciganović, Čizmazija, Vodušek, Horvat, Tušek, Černivšek
Igrale so še: Pečovnik, Kovačić, Fortin, Fluher, Kovačec, Vidovič.

„Danes so dekleta kontrolirala potek celotnega srečanja. V igri smo bili nekoliko boljši nasprotnik. Dobro je, da kljub pritiskom in tesnemu izidu v izdihljajih tekme niso podlegle in so zdržale do konca. Na turnirju smo vse zadetke prejeli s prekinitev, prostih strelov in kotov. Danes smo ta segment igre nekoliko popravili, a bomo morali temu v prihodnje še vedno posvečati pozornost,“ je po koncu turnirja povedala Tina Kelenberger.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogo metašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala,…