Slovenska ženska reprezentanca na novi lestvici Fife zaseda 48. mesto, kar je najvišja uvrstitev ženske reprezentance doslej.

Slovenski ženski nogomet je v vzponu. Potem, ko so se nogometašice ŽNK Pomurja iz Beltincev še drugič v nekaj letih uvrstile v najprestižnejše klubsko tekmovanje v Evropi, Žensko ligo prvakinj, so reprezentantke prav tako dosegle lep uspeh. V kvalifikacijah za Evropsko prvenstvo leta 2021 so v svoji skupini zaostale le za premočnima reprezentancama Nizozemske in Rusije ter tako osvojile 3. mesto pred Kosovim, Turčijo ter Estonijo. Za nameček so vse omenjene ekipe na medsebojnih tekmah tudi premagale, izjema je Estonija, s katero bodo še odigrale eno tekmo in sicer bo le-ta na sporedu 23. februarja prihodnje leto.

S tem so se Slovenke na lestvici mednarodne nogometne zveze zavihtele na najvišje mesto doslej. Po zadnji spremembi so se namreč dvignile na 48. mesto, kar je tri mesta bolje, kot leta 2008, ko so bile najvišje do sedaj.

Naloži več novic od M. Š.

Muri po avtogolu derbi in vstopnica za finale

Nogometašice Mure so prve finalistke pokalnega tekmovanja za ženske. Črno-bele so v Fazane…