Slovenska dekliška reprezentanca do 19 let je odigrala prvo od dveh pripravljalnih tekem proti Madžarkam. Varovanke Petre Mikeln so v Radencih zabeležile visoko zmago 3:0.

Mlade Slovenke so že v uvodnih minutah zapravile nekaj lepih priložnosti, nato pa so v 24. minuti vendarle povedle, ko je Ana Milovič z bližine matirala gostujočo čuvajko mreže in postavila izid prvega polčasa. Domačinke so vnovič zadele v 65. minuti po daljši kombinaciji na sredini igrišča po kateri je sledila dolga podaja v kazenski prostor Madžark, kjer se je odlično znašla Zala Vindšar, ki je nato z lepo asistenco našla Niko Pintarič, ki ni imela težkega dela za podvojitev vodstva. Piko na i je v 78. minuti s pravim evrogolom iz več kot 30 metrov postavila Adrijana Mori.

“Skozi celotno srečanje smo nadzorovali potek igre, vsekakor pa so stvari, ki jih moramo še popraviti. V prvem polčasu smo bili preveč pasivni po izgubljeni žogi, v nadaljevanju smo to popravili. Dobili smo tudi nekatere odgovore znotraj igre, ki smo jih pred tekmo iskali,” je po dvoboju opozarjala selektorica Petra Mikeln.

Slovenijo proti Madžarski v četrtek čaka nova pripravljalna preizkušnja, tokrat v Zalaegerszegu ob 11. uri, ki bo služila tudi kot generalka pred oktobrskim prvim krogom kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Slovenke bodo nastopile v tretji skupini skupaj z Izraelom, Kazahstanom in gostiteljico turnirja Švedsko. V naslednji krog kvalifikacij se uvrstita prvouvrščeni reprezentanci v vsaki od dvanajst skupin. Naprej se uvrstita tudi dve najboljši tretjeuvrščeni reprezentanci.

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…