Slovenke so v kvalifikacijah za Svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Kanadi, odigrale novo srečanje. Varovanke selektorja Damirja Roba so se pomerile z Irkami, ki jih sicer niso uspele presenetiti, a so jim kljub temu nudile močan odpor ter zadele tudi dve vratnici. Končni rezultat je bil 2:0 za Irsko.

Selektor Rob je na igrišče poslal sledečo postavo: Mori, Tibaut, Kos, Rola, Marolt, Grad, Nikl, Žganec, Jerina in Eržen. Irke so pritisnile takoj od prve minute. V drugi minuti je Anisa Rola storila prekršek nad O’Sullivanovo, prosti strel je izvedla Russell in zadela za vodstvo Irske. Po prejetem zadetku so Irke pritisnile še močneje in v 13. minuti imele imenitno priložnost za vnovični zadetek, a so Slovenke uspele blokirati. V 21. minuti je Tina Marolt, članica velenjskega Rudarja, prejela rumeni karton zaradi prekrška nad Russell. Dve minuti kasneje se je slednja vnovič znašla v priložnosti, a je tokrat Lucija Mori strel ukrotila. Kasneje je sledilo še nekaj priložnosti Irk, v 33. minuti pa se je vnovič izkazala Mori. V 39. minuti je Zverova izvajala prvi kot za slovensko reprezentanco, a je Erženova storila prekršek nad Byrnovo, le dve minuti kasneje pa zgrešila vrata. V 43. minuti je Urška Žganec prejela rumeni karton, le minuto kasneje pa se je že tretjič danes izkazala Lucija Mori, ki je zaustavila poizkus Roche

V drugi polčas so reprezentantke Slovenije krenile nekoliko bolj odločno. Tako je že v 48. minuti Zver izvajala prosti strel, a je Erženova vnovič zgrešila gol domače vratarke. V 51. minuti je prišlo do prve menjave v naših vrstah, Tino Marolt je zamenjala Barbara Kralj. V 58. minuti pa odličen strel Kaje Eržen, ki je bila danes očitno zelo razpoložena, a je žoga na žalost naših deklet končala v prečniku. Le štiri minute kasneje, natančneje v 62. minuti, je okvir vrat stresla še Zverova, minuto zatem pa je irska vrata zgrešila Tjaša Tibaut. V 67. minuti je Evelini Kos veselje preprečila domača vratarka. V 73. minuti so nevarno zapretile Irke, a je žoga zletela mimo vrat Morijeve. Tri minute kasneje pa še druga menjava v vrstah Slovenije. Kajo Jerina je zamenjala Sara Ketiš, ki je debitirala v članski selekciji reprezentance. Da naše reprezentantke danes ni spremljala sreča pa smo lahko znova ugotovili v 76. minuti, ko je O’Gorman asistirala O’Sullivan za povišanje vodstva na 2:0. Le dve minuti kasneje je Žganec zgrešila vrata, v 90. minuti tekme pa je še enkrat poizkušala Mateja Zver.

Slovenke so v drugem polčasu prikazale boljšo in odločnejšo igro, imele tudi dve imenitni priložnosti za zadetek, a tudi tokrat sreča ni bila na slovenski strani. Skupno so imele Slovenke osem poizkusov, enkrat se je Evelina Kos znašla v prepovedanem položaju in povzročile 15 prekrškov nad domačimi igralkami. Slovenija je v tem kvalifikacijskem ciklusu dosegla edino zmago na prvi tekmi kvalifikacij proti Slovaški, naslednja tekma članske izbrane vrste pa čaka 13. septembra in sicer proti Hrvaški.