Včeraj smo bili priča razburljivemu zadnjemu krogu, ki je dal odločitev novih (starih) državnih prvakinjah. V dopoldanskem obračunu so Radomljanke gostile Mariborčanke in jih povsem povozile, končni rezultat je bil 9:0 za domačinke. Ob 18. uripa so bila na sporedu še tri srečanja, najbolj zanimivo je bilo v Beltincih, kjer smo dobili državne prvakinje. Po vodstvu Rudarja z 0:1 so Pomurke v drugem polčasu pritisnile in preobrnile rezultat, a se Velenjčanke niso predale vse do zadnjega sodnikovega žvižga. Končni rezultat je bil 4:3. V Jevnici je padla odločitev o zmagovalcu skupine za obstanek, letos je primat pripadel igralkam Velesovega, ki so z 0:2 odpravile domače igralke Jevnice in se tako po odlični formi v spomladanskem delu upravičeno veselile prvega mesta v ligi za obstanek. Tako kot na vseh tekmah, pa smo bili tudi na Obali priča zanimivemu obračunu, saj so Novomeščanke preko Sergeje Kržan povedle z 0:1, a so Primorke, predvsem na krilih Petre Pasar, le strle upor Dolenjk in zmagale s 4:1.

RADOMLJE 9 : 0 MARIBOR
Gadnik (14′), Jereb (15′), Kralj (26′, 28′, 65′), Begić (30′), Boh (44′, 81′), Gerjol (83′)

Radomljanke so srečanje pričele v najmočnejši zasedbi z Barbaro Kralj, Pamelo Begić, Manco Jereb in Katarino Gadnik na čelu. Mariborčanke so tokrat nastopile brez kaznovane Neje Uršič, zato je Cipot v enajsterico uvrstil kar nekaj mladih deklet, med drugimi Mašo Špes, Jano Čančalo, Ano Lončarič in Najo Milčić. Štajerke so tudi v Radomlje prišle brez menjave ter v polju zaigrale kar s kadetsko vratarko Milčić, ki je najprej igrala na sredini igrišča in nato še v napadu. Da se je kriza gostij še poglobila, je morala v 5. minuti tekme igrišče zapustiti še kapetanka Anisa Rola, ki si je zvila gleženj in s tem pod vprašanj postavila nastop za reprezentanco. Domačinke niso imele milosti, kar so pokazale že takoj na začetku srečanja, ko je zadela Katarina Gadnik, že minuto kasneje je mrežo zatresla Manca Jereb. Igralke Maribora se tokrat niso mogle kosati z domačinkami in so z glavo že bile pri naslednji sezoni, ko se vrnejo poškodovane igralke. V prvem polčasu je za Radomljanke še dvakrat zadela Kralj, med strelke pa sta se vpisali tudi Begić ter Boh. V drugem polčasu je domači trener dal priložnost tudi nekaterim mladinkam, ki so ponujeno priložnost z veseljem izkoristile. V 65. minuti je tretji zadetek dosegla Barbara Kralj, da pa to še ni bilo zadosti, sta poskrbeli Monika Boh in Polona Gerjol, ki sta v zadnjih desetih minutah tekme postavili končni rezultat 9:0 in s tem zagotovile Radomljam končno tretje mesto na prvenstveni lestvici. Obe ekipi zasluženo odhajata na počitek, a verjamemo, da bodo v obeh moštvih imeli kar nekaj dela s poškodbami, zato bo časa za sanacijo poškodb več kot dovolj.

TELEING POMURJE  4 : 3 RUDAR ŠKALE
Zver (42′), Špur (49′), Tibaut (55′), Conjar (73′); Murić (37′), Šoronda (85′), Sevšek (91′)

V Beltincih je potekala najpomembnejša tekma letošnje sezone. Pomurje proti Rudarju, ‘žuto-plavi’ proti ‘rdeče-črnim’. Dvoboj dveh najboljših ekip letošnje sezone je svojo dimenzijo že dočakal v finalu pokala, tokrat pa se je že na dan tekme čutil dodatni pritisk. Bodo igralke Pomurja ponovno osvojile prvenstvo ali bodo primat Pomurk prekinile Velenjčanke? Po napetem in zanimivem obračunu smo dočakali zadnji sodnikov žvižg in neizmerno veselje domačih navijačev in igralk, ki so slavile z izidom 4:3. Tekma je bila zelo izenačena in zadetek Moire Murić, ki je zadela v 37. minuti, je zaprl usta vsem domačim navijačem. V gostujočem taboru je vladala evforija, a jo je Mateja Zver hitro prekinila. Žoga je najprej zadela vratnico, se na nesrečo gostujoče vratarke Tene Horvat odbila ravno v njo in v mrežo, kar je pomenilo izenačenje. Polčas se je zaključil z rezultatom 1:1, a je začetek drugega dal slutiti, da bo tekma še zelo napeta. Že v 49. minuti tekme je zadetek dosegla Staša Špur in znova dokazala, da je v izvrstni formi. Po še dveh zadetkih Pomurja, zadeli sta Tjaša Tibaut in Monika Conjar, so domači gledalci že proslavljali naslov državnega prvaka, a se gostujoče igralke niso predale. V 85. minuti tekme je zabila Larissa Šoronda in znižala rezultat na 4:2, kasneje, ko je za 4:3 zadela še Maruša Sevšek, so v domačem taboru že nekoliko panično pogledovali na uro, a so srečanje kljub vsemu pripeljali sebi v prid. Gledalci v beltinškem Športnem parku so lahko spremljali pravi praznik slovenskega ženskega nogometa, ki je bil odlična promocija za ves vložen trud, a televizijske hiše tudi tokrat tega niso znale nagraditi z neposrednim prenosom. Obe ekipi odhajata na zaslužen počitek, a bodo igralke Pomurja že kaj kmalu zbrane in z nestrpnostjo pričakovale žreb za kvalifikacije za Ligo prvakinj.

JEVNICA 0 : 2 VELESOVO
Rozman (30′), Kozinc (38′)

V Jevnici smo bili priča še enemu zanimivemu srečanju, ki je odločalo tudi o zmagovalcu lige za obstanek. Da imajo pri domačinkah v spomladanskem delu sezone res precej smole, se je izkazalo že v 13. minuti tekme, ko je Polona Petrač, ki se je ravno vrnila po težki poškodbi na zelenice, zaradi zvitega gležnja morala odšepati z igrišča. Po menjavi, ko je namesto poškodovane Polone Petrač v igro vstopila Ana Mele, se je koncept igre domačink podrl. Igralke Velesovega so imele že v prvem delu prvega polčasa priložnost za vodstvo, a so jo gostje zapravile. Po zgrešeni najstrožji kazni so gostje še pritisnile in v 30. minuti preko Sandre Rozman prišle do vodstva. V 38. minuti je vodstvo s prekrasnim zadetkom iz roba kazenskega prostora povišala Ula Kozinc in postavila tudi končni rezultat 0:2. Drugi polčas so domačinke odigrale zelo agresivno, glavna sodnica Tanja Subotić pa je trdno igro dopuščala in s tem razvnela gostujoči tabor. Kljub vsemu so gostujoče igralke srečanje mirno pripeljale do konca in s tem okronale odlično formo v spomladanskem delu.

ANKARAN HRVATINI 4 : 1 KRKA
Pasar (40′, 42′ 60′), Kunej (65′); Kržan (29′)

Na Obali smo bili priča pravi prevladi domačink, ki so narekovale ritem tekme že od uvodne minute naprej. V prvih desetih minutah so si domačinke pripravile dve odlični priložnosti za zadetek, a so bile obakrat nenatančne. Po prevladi v prvem delu prvega polčasa pa je sledil šok za domače gledalce, po protinapadu gostujoče ekipe je Sergeja Kržan po lepi povratni žogi udarila in zadela mrežo domačink ter popeljala svojo ekipo v vodstvo. Po zadetku so se Primorke zbrale in ponovno pritisnile na gostujoča vrata. V 40. minuti je Petra Pasar izenačila, dve minuti zatem pa svojo ekipo že povedla v vodstvo. V drugem polčasu so se Novomeščanke nekoliko odprle in prikazale boljšo igro, a je v 60. minuti s svojim prvim hattrickom v slovenski ženski ligi Petra Pasar pokopala vse upe gostujočih igralk. Pet minut po doseženem zadetku je Barbara Kunej ponovno prikazala ves svoj talent in matirala gostujočo vratarko za 4:1. To je bil tudi končni rezultat srečanja, tri točke pa so zasluženo romale v domače roke. Z zmago so Primorke zaključile prvo sezono v slovenski ženski nogometni ligi in dokazale, da bi v prihodnosti lahko mešale štrene tudi ekipam pri vrhu lestvice.