Danes smo spremljali štiri obračune v 1.SŽNL. Zmag so se veselila vsa domača moštva, največ zadetkov, kar 14 so gledalci videli v Ljubljani.

V dopoldanskem terminu sta se v Bratoncih udarili ekipi Pomurja in Ljubljane. Po tem, ko so gostje kar dolgo uspešno branile rezultat 0:0, so klonile v zaključku prvega polčasa, nato pa v drugem polčasu prejele še pet zadetkov. Tako še naprej ostajajo brez prvih točk v zgodovini mladega kluba. S štirimi zadetki je najbolj blestela Anja Eferl, ki je v mrežo Ljubljane pospravila kar 4 žoge. Po zadetek pa sta prispevali še Helena Božić in Kaja Korošec.

Radomljanke so na domačem terenu prišle do prve zmage v sezoni. S kar 7:0 so odpravile gostje iz Ptuja. Domačinke so obračun v svojo korist obrnile že na začetku srečanja saj so po 17. minutah igre že vodile s 4:0, v nadaljevanju pa so dodale še 3 zadetke. Zablestela je Zala Kuštrin, ki je dosegla 4 zadetke, pod dva se je podpisala Ines Krajnc, enega pa je dodala še kapetanka Eva Vodušek.

Tudi Primorje je vknjižilo prvi komplet točk v letošnji sezoni. Po razburljivi končnici so z 2:1 uspele ugnati Krim. Gostje so prve povedle in vodile vse do zadnje četrtine dvoboja, ko so domačinke najprej izenačile, nato pa že globoko v podaljšku poskrbele, da so tri točke ostale doma. Pod zadetek Krima se je podpisala Nika Krajnc, za Primorje pa sta zadeli Eva Sulič in pa Tina Wanek Perschl, ki je odločila obračun.

Tekmo z največ zadetki smo spremljali v Ljubljani, kjer so igralke Olimpije potrdile dobro formo in v mrežo Cerklja pospravile kar 14 žog. S kar petimi zadetki je nase opozorila Ana Milović, po dva sta dodali Manja Rogan in Tina Paliska, po enega pa so prispevale Izabela Križaj, Evelina Kos, Neva Kumalić, Anja Prša in Anja Žvokelj.

Po dveh odigranih krogih sta na vrhu s stoodstotnim izkupičkom Olimpija in Pomurje. Po tri točke imajo Radomlje, Ptuj, Primorje in Cerklje, brez točk pa so zaenkrat še pri Krimu in Ljubljani.

Na vrh lestvice najboljših strelk se je z danes petimi zadetki zavihtela Ana Milović, ki je že pri šestih zadetkih, na drugem mestu sta s po petimi zadetki Anja Eferl (Pomurje) in Zala Kuštrin (Radomlje).

Naloži več novic od M. Š.

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogo metašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala,…