Nogometašice Pomurja so v drugi tekmi kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakinj z visokih 4:0 odpravile gruzijsko ekipo Nike in ostajajo v boju za uvrstitev med najboljših 32 klubov na stari celini.

Po razočaranju in porazu proti valižanskemu Cardiffu, so danes Prekmurke na domačem terenu v Beltincih od prve minute napadle vrata Gruzijk, kar se je obrestovalo že po štirih minutah srečanja, ko je sedemkratne slovenske prvakinje v vodstvo iz najstrožje kazni popeljala Anja Prša. Kapetanka žuto-plavih je vajo uspešno ponovila le petnajst minut kasneje in po novi enajstmetrovki vodstvo povišala na 2:0. Pomurke v prvem polčasu gostjam niso pustile veliko od igre, postavljene so bile zelo visoko in z agresivno igro nasprotnice hitro onemogočale, ob tem pa si do konca polčasa priigrale še nekaj lepih priložnosti, ki pa do odmora niso bile pretvorjene v nov zadetek. Ob tem je v prvem delu gruzijska vrata dvakrat rešil tudi okvir vrat.

Varovanke Nuše Ladinek so v drugem polčasu s podobno igro nadaljevale, kar se je obrestovalo že v 7. minuti nadaljevanja, ko je gostujočo čuvajko mreže še tretjič na tekmi rešil okvir vrat, a se je nato žoga odbila ravno do Luane Zajmi, ki je izid povišala na neulovljivih 3:0. Zaradi popoldanske pripeke in visokih temperatur razmere za igro niso bile najboljše, kar je bilo vidno tudi na terenu in v padcu tempa v tem delu igre. Ko je že kazalo, da se bo dvoboj končal s tremi zadetki v mreži Gruzijk pa je za potezo tekme poskrbela Sara Makovec, ki je z izrednim strelom iz prostega strela z ogromne razdalje poskrbela za končnih 4:0 in veselje številnih domačih navijačev.

Na drugi tekmi dneva so nogometašice škotskega Hiberniana z rezultatom 2:1 premagale valižanski Cardiff in po dveh krogih ohranjajo stoodstotni izkupiček. Prav Škotinje bodo nasprotnice Pomurk v zadnjem krogu, ki bo odločal o potniku med elito. Tja Pomurje vodi le zmaga. Dvoboj se bo v Beltincih pričel v torek 13. avgusta ob 17. uri.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Žen ska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Dom…